20 kwietnia 2024 (Sobota)
D Byk
(20.04 - 22.05)
Cyber Monday
Sortuj wg: Data | Nazwa

Cyber Monday 2024

2 grudnia (poniedziałek) Już za: +225 dni

Kiedy przypada Cyber Monday w kolejnych latach:

  • Cyber Monday 2025r. przypada 1 grudnia (poniedziałek)
  • Cyber Monday 2026r. przypada 30 listopada (poniedziałek)
  • Cyber Monday 2027r. przypada 29 listopada (poniedziałek)
  • Cyber Monday 2028r. przypada 27 listopada (poniedziałek)

Cyber Monday, nazywany również cyberponiedziałkiem, cybernetycznym poniedziałkiem lub cyfrowym poniedziałkiem to święto, które słynie z wyprzedaży oraz rekordowych promocji w sklepach internetowych. 

Cyber Monday obchodzony jest w pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia i związany jest z innym świętem wyprzedaży, czyli Black Friday. Różnica polega na tym, iż czarny piątek z założenia dotyczy sklepów stacjonarnych, a cyberponiedziałek skierowany jest do internautów.

Tradycja cyberponiedziałku przybyła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Idea obchodów narodziła się stosunkowo niedawno - w 2005 roku - kiedy to National Retail Federation (Krajowa Federacja Sprzedaży Detalicznej) po raz pierwszy użyła tego terminu. Zauważono wówczas gwałtowny wzrost sprzedaży w Internecie.

Dlaczego akurat poniedziałek?

Powody są dwa. Po pierwsze, w tamtych czasach Internet w domach nie był jeszcze tak powszechny i szybki, a ludzie korzystali z sieci głównie w pracy. Po drugie, konsumenci byli zmęczeni tłumami w sklepach stacjonarnych, dlatego wybierali spokojne zakupy online. 

Black Friday a Cyber Monday - kiedy są lepsze promocje?

W ostatnich latach Black Friday obchodzony jest zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Tym samym Cyber Monday stał się niejako przedłużeniem czarnego piątku. Niektóre sklepy przewidują na ten dzień inne promocje, jednak w wielu asortyment jest już przebrany, dlatego trudniej jest upolować korzystne okazje. 

Cyber Monday - co kupić?

Black Friday kojarzy się głównie z przecenami na sprzęt elektroniczny i AGD. Z kolei w Cyber Monday w dobrej cenie można ustrzelić przede wszystkim ubrania, obuwie, książki i kosmetyki. Sklepy oferują najczęściej zniżki w wysokości 20-30%, jednak zdarzają się rabaty sięgające nawet 70%. Cyber Monday to idealna okazja na skompletowanie świątecznych prezentów dla najbliższych. 

Polub ten artykuł:

Cyber Monday 2024 opinie

1+4 =