22 lipca 2024 (Poniedziałek)
F Rak
(22.06 - 22.07)
Dzień Papieski
Sortuj wg: Data | Nazwa

Dzień Papieski 2024

13 października (niedziela) Już za: +82 dni

Kiedy przypada Dzień Papieski w kolejnych latach:

  • Dzień Papieski 2025r. przypada 12 października (niedziela)
  • Dzień Papieski 2026r. przypada 11 października (niedziela)
  • Dzień Papieski 2027r. przypada 10 października (niedziela)
  • Dzień Papieski 2028r. przypada 15 października (niedziela)
Dzień Papieski przypada zawsze w niedzielę, w którą wierni są zobowiązani do uczestnictwa we mszy. Sprawdź msze w Twoim kościele »

Dzień Papieski to święto obchodzone w niedzielę przed 16 października dla uhonorowania Jana Pawła II. Data święta jest nieprzypadkowa – 16 października to dzień wyboru Karola Wojtyły na Głowę Kościoła. W ten sposób chciano podziękować papieżowi za jego poświęcenie, oddanie i miłość.

Dzień Papieski powstał w 2001 roku z inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Każdego roku Dzień Papieski ma inną tematykę, jednak ich zakres jest niezmienny i dotyczy kwestii intelektualnych (organizowane są spotkania poświęcone nauczaniu Jana Pawła II), duchowych, czyli modlitw w intencji Ojca Świętego, artystycznych (wydarzenia kulturalne) oraz charytatywnych (zbierane są środki na stypendia dla uzdolnionych dzieci pochodzących z niezamożnych rodzin).

Dzień Papieski jest także okazją do wspomnienia postaci Jana Pawła II oraz refleksji nad jego przesłaniami, które nigdy nie tracą na ważności. Szczególnym odznaczeniem papieża-Polaka jest ustanowiony w 2005 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Dzień Papieża Jana Pawła II i obchodzony 16 października.

 

 

Polub ten artykuł:

Dzień Papieski 2024 opinie

8-2 =

Opinie użytkowników

igoMD 16.10.2023 Krótka piosenka o Wielkim Polaku Totus Tuus: W Jej czarne oblicze Twe dziecięce oczy- W Wadowicach spojrzały pierwszy raz- Od tej pory Jej opieka za Tobą kroczy- Miłością matczyną wypełniając czas: Ref.: Totus Tuus - pomyślałeś Totus Tuus - powiedziałeś Totus Tuus - przyrzekałeś I wiedziałeś, że będziesz wierny Jej (2x).- W zniewoleniu, upodleniu dojrzewała Twa miłość- By ogarnąć narody, wszystkich nas- Z ziemi polskiej na Watykan powołała Cię Matka- Kościół Rzymski powierzając na ten czas. Ref.:Totus Tuus...- Niosłeś światu całemu swój promienny uśmiech- I otwartych ramion czysty gest- Odszedłeś z godnością zwykłego człowieka - Pokazałeś, że życie cudem jest. Ref.: Totus Tuus... MD igo