17 kwietnia 2024 (Środa)
C Baran
(21.03 - 19.04)
Niepokalanego Poczęcia NMP
Sortuj wg: Data | Nazwa

Niepokalanego Poczęcia NMP 2024

8 grudnia (niedziela) Już za: +234 dni

Kiedy przypada Niepokalanego Poczęcia NMP w kolejnych latach:

  • Niepokalanego Poczęcia NMP 2025r. przypada 8 grudnia (poniedziałek)
  • Niepokalanego Poczęcia NMP 2026r. przypada 8 grudnia (wtorek)
  • Niepokalanego Poczęcia NMP 2027r. przypada 8 grudnia (środa)
Nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy Czy w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP idzie się do pracy?»
W tym dniu zajęcia edukacyjne odbywają się normalnie (chyba że przypada w weekend) Czy w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP idzie się do szkoły?»
W tym dniu sklepy są otwarte (chyba że przypada w niedzielę z zakazem handlu) Czy w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP sklepy są zamknięte? Czy Galerie będą otwarte 8 grudnia?»
W tym dniu uczestnictwo we Mszy Świętej jest nieobowiązkowe (chyba że przypada wtedy inne święto kościelne lub niedziela) Sprawdź msze w Twoim kościele » Czy trzeba iść do kościoła w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP?»

8 grudnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z najważniejszych świąt maryjnych uznane przez Katolików. Wówczas wyznawany jest dogmat o Poczęciu Maryi.

W chrześcijańskim nauczaniu Maryja przyszła na świat i żyła wyłącznie przez i dla Jezusa. Została wybrana przez Boga i od początku swojego istnienia uchronił ją od grzechu. Historia ustanowienia święta Niepokalanego Poczęcia NMP sięga VII wieku, kiedy to kapłani greccy dostrzegli szczególną rolę Matki Bożej. 100 lat później w Kościele łacińskim wprowadzono celebrację Poczęcia Maryi. Oficjalnie święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ogłosił papież Pius IX w 1854 roku.

Matka Boska w 1947 roku objawiła się włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli, której przepowiedziała Godzinę Łaski i obiecała zesłanie łask dla duszy i ciała. Na tą pamiątkę 8 grudnia od godziny 12.00 do 13.00 odbywa się Godzina Łaski dla świata, czyli czas modlitw w intencji kapłanów i misjonarzy oraz prośby o nawrócenia dla grzeszników.

 

 

Polub ten artykuł:

Już znasz datę Niepokalanego Poczęcia NMP, dowiedz się więcej o:

Niepokalanego Poczęcia NMP 2024 opinie

6-4 =