26 października 2021 (Wtorek)
J Skorpion
(23.10 - 21.11)
Niepokalanego Poczęcia NMP
Sortuj wg: Data | Nazwa

Niepokalanego Poczęcia NMP 2021

8 grudnia (środa) Już za: +42 dni
Kiedy przypada Niepokalanego Poczęcia NMP w kolejnych latach:
  • Niepokalanego Poczęcia NMP 2022r. przypada 8 grudnia (czwartek)
  • Niepokalanego Poczęcia NMP 2023r. przypada 8 grudnia (piątek)
  • Niepokalanego Poczęcia NMP 2024r. przypada 8 grudnia (niedziela)
Nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy Czytaj więcej »
W tym dniu zajęcia edukacyjne odbywają się normalnie (chyba że przypada w weekend) Czytaj więcej »
W tym dniu sklepy są otwarte (chyba że przypada w niedzielę z zakazem handlu) Czytaj więcej »
W tym dniu uczestnictwo we Mszy Świętej jest nieobowiązkowe (chyba że przypada wtedy inne święto kościelne lub niedziela) Sprawdź msze w Twoim kościele » Czytaj więcej »

8 grudnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z najważniejszych świąt maryjnych uznane przez Katolików. Wówczas wyznawany jest dogmat o Poczęciu Maryi.

W chrześcijańskim nauczaniu Maryja przyszła na świat i żyła wyłącznie przez i dla Jezusa. Została wybrana przez Boga i od początku swojego istnienia uchronił ją od grzechu. Historia ustanowienia święta Niepokalanego Poczęcia NMP sięga VII wieku, kiedy to kapłani greccy dostrzegli szczególną rolę Matki Bożej. 100 lat później w Kościele łacińskim wprowadzono celebrację Poczęcia Maryi. Oficjalnie święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ogłosił papież Pius IX w 1854 roku.

Matka Boska w 1947 roku objawiła się włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli, której przepowiedziała Godzinę Łaski i obiecała zesłanie łask dla duszy i ciała. Na tą pamiątkę 8 grudnia od godziny 12.00 do 13.00 odbywa się Godzina Łaski dla świata, czyli czas modlitw w intencji kapłanów i misjonarzy oraz prośby o nawrócenia dla grzeszników.

 

 

Polub ten artykuł: