27 czerwca 2022 (Poniedziałek)
F Rak
(22.06 - 22.07)
Dzień Postaci z Bajek
Sortuj wg: Data | Nazwa

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2022

5 listopada (sobota) Już za: +130 dni
Kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w kolejnych latach:
  • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2023r. przypada 5 listopada (niedziela)
  • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2024r. przypada 5 listopada (wtorek)
  • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2025r. przypada 5 listopada (środa)

"Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat..."

Jest taki dzień w roku, kiedy wszyscy wracamy do krainy beztroskiego dzieciństwa, wspominając perypetie ulubionych postaci z bajek. 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Święto szczególnie hucznie obchodzone jest w przedszkolach i szkołach podstawowych. Tego dnia odbywają się liczne gry i zabawy utrzymane w bajkowym klimacie, a dzieci przebierają się za ulubionych bohaterów.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to idealna okazja do tego, aby wpoić najmłodszym pozytywne postawy moralne. Bajki mają bowiem nie tylko rozrywkowy, ale przede wszystkim wychowawczy i edukacyjny charakter. Rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i uczą rozróżniania dobra od zła. 

Wbrew pozorom nie jest to święto jedynie dla najmłodszych - tego dnia warto wrócić myślami do czasów dzieciństwa i przypomnieć postaci z kultowych bajek. Pomogą w tym najpiękniejsze cytaty z bajek. 

Miś Uszatek, Smerfy, Reksio, Bolek i Lolek, Pszczółka Maja... Która postać z bajki była Twoją ulubioną? Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami i opiniami w komentarzu!

Polub ten artykuł: