28 stycznia 2020 (Wtorek)
A Wodnik
(20-01 - 18-02)

Imieniny Scholastyki

Data Popularność
10. lutego Najczęściej obchodzone
Wyślij życzenia imieninowe

Scholastyka - znaczenie imienia

Imieniny
Scholastyka obchodzi imieniny raz w roku – 10 lutego. Data ta jest związana ze wspomnieniem liturgicznym św. Scholastyki z Nursji w Kościele katolickim. Żyła ona na przełomie V i VI wieku. Była siostrą bliźniaczką św. Benedykta i założyła wiele klasztorów benedyktynek, m.in. w Subiaco, w Plombariola oraz na Monte Casino. Współcześnie jest czczona jako patronka Le Mans i Subiaco oraz opiekunka chroniąca przed kataklizmami, burzami oraz wichrami.

Pochodzenie imienia i patroni
Imię Scholastyka pochodzi z języka łacińskiego, od słowa „scholasticus” (uczony). Orędowniczką kobiet noszących to imię jest św. Scholastyka z Nursji, siostra św. Benedykta i założycielka wielu klasztorów.

Znaczenie imienia
Scholastyka jest dobrą, otwartą, inteligentną, wrażliwą oraz zwariowaną osobą, która z nadzieją czeka na lepsze jutro. Każdą wolną chwilę spędza w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Razem podróżują, grają w gry, imprezują lub uczestniczą w różnych wydarzeniach kulturalnych. Wszyscy wiedzą, że mogą liczyć na jej pomoc w trudnych chwilach i zawsze chętnie korzystają z tego przywileju. Wymienione wyżej cechy Scholastyka powinna wykorzystać w życiu zawodowym i spełniać się jako lekarka, psycholożka lub nauczycielka.

Warianty i zdrobnienia imienia
Schola, Schosia, Scholusia, Scholunia, Scholeczka, Scholka, Scholcia, Schonia, Schosia, Scholunia

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach
Scholastica (ang.), Scholastique, Scolastique (fr.), Escolastica (hiszp.), Scholastika (niem.)

Dodatkowe informacje
Szczęśliwym kolorem Scholastyki jest zielony, liczbą 8, a kamieniem magnetyt.

Dodaj komentarz

7+3 =