20 kwietnia 2024 (Sobota)
D Byk
(20.04 - 22.05)

Imieniny Wioletty

Data Popularność
25. maja
29. października Najczęściej obchodzone

Wioletta - znaczenie imienia

Imieniny - Wioletta
Imieniny Wioletty świętuje się dwa razy w roku – 25 maja i 29 października.

Pochodzenie imienia i patroni - Wioletta
Wioletta to imię żeńskie pochodzenia włoskiego. Wywodzi się od słowa „violetta” oznaczającego kwiat fiołka. Nie ma ono żadnej świętej ani błogosławionej patronki.

Znaczenie imienia - Wioletta
Wiola jest urodzoną kierowniczką. Lubi przebywać z ludźmi i łatwo nawiązuje z nimi kontakt. Gdy chce coś osiągnąć, potrafi pracować bardzo wytrwale i nie zniechęcają jej przeszkody. W miłości wyznaje zasadę, że gdy się zakocha to raz i na zawsze. Jednak jej partner nie będzie miał łatwego życia, ponieważ Wioletta pragnie nieustannych zapewnień o uczuciu, co na dłuższą metę może wydawać się męczące. W pracy jest optymistyczna i charyzmatyczna. Doskonale sprawdzi się w zawodach o wysokiej pozycji społecznej, jak prawnik, ekonomistka czy księgowa. Będzie również dobrym pedagogiem, muzykiem lub aktorką.

Warianty i zdrobnienia imienia - Wioletta
Wiola, Wiolcia, Wiolka, Wioluś, Wioletka, Wiolusia, Wiolunia

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach - Wioletta
Violetta, Viola (łac., niem.), Violet, Viola, Violetta (ang.), Violette (fr.), Violeta (hiszp.), Violetta (wł., ros.), Viola, Violeta (czes., słowac.)

Czechy – 25 maja
Estonia – 3 czerwca
Węgry – 19 grudnia
Łotwa – 4 maja, 24 listopada
Szwecja – 29 października
Słowacja – 18 maja

Znani imiennicy - Wioletta
Wioletta Janowska – lekkoatletka, biegaczka na średnich i długich dystansach
Wioletta Piasecka – pisarka
Wioletta Potępa – lekkoatletka, uprawia rzut dyskiem i pchnięcie kulą
Violetta Kołakowska – aktorka
Violetta Najdenowicz – piosenkarka
Violetta Villas – piosenkarka (właściwie Czesława Maria Cieślak)

Dodatkowe informacje - Wioletta
Szczęśliwym kolorem Wioletty jest różowy, liczbą 6, a kamieniem szafir.

Dodaj komentarz - Imieniny Wioletty

8-3 =

Opinie użytkowników

Violetta 13.06.2023 Kto nie lubi Violetty cierpi na brak wyobraźni niestety. W imieniu tym jest pełno fiołkowej woni i echo leśne w nim dzwoni. Bardzo lubię swoje imię - jest wyjątkowe i nietuzinkowe.Pozdrawiam wszystkie Violetty.
Violetta 06.11.2022 Ja też musze uprzedzać VI 2t
Wioletta Agnieszka 11.08.2022 Najpiękniejsze imię na świecie????☺
Violcia 15.02.2022 Kiedy vrakam ślub cywilny urzędniczce nie podobało się, że mam według metryki urodzenia wpisane imię przez V i dwa t.....powiedziała,że w Polskim alfabecie nie ma ,,V,, ZA hej błąd musialam zapłacić zmieniając na poprawne moje imię jakie miałam w swoich dokumentach . TO PIĘKNE IMIĘ.....????????????????????
VIOLCIA 15.02.2022 Cały opis pasuje idealnie do mojej osoby..Wszystko się zgadza jakby to wróżka pisała Violetta takie imię wybrał dla mnie moj kochany TATO...niestety już nie zyje.Zakochany był bardzo w Violettcie Villas .Stąd sentyment do tego imienia . Pozdrawiam wszystkie VIOLETTY, VIOLKI ,VIOLETKI I ROCZNIK 1964????????????????????????????????????
Viola 25.05.2021 W dniu moich imienin pozdrawiam wszystkie Violetty, Viole i Violki ;) Życie jest piękne! Uśmiecham się do niego każdego dnia :) Przesyłam dobre fluidy z Wrocławia, 25.05.21
Wioletta Anna 31.10.2020 Wioletta - jestem wdzięczna mojemu tacie za to imię. Zawsze mi się bardzo podobało, a kiedy byłam w szkole podstawowej, to byłam jedyną Wiolettą w szkole. Opis imienia zgadza się - lubię przebywać z ludźmi, jestem zorganizowana i nie zniechęcają mnie trudności. Wolę być optymistką, bo szkoda czasu na smutki :)
Wioletta Agnieszka 08.05.2020 Wioletta- wyjątkowe i najpiękniejsze imię na świecie;:-) Dziewczyny noszące to imię są super,mają szczęśliwe źycie-ja takie właśnie mam,zachęcam do nadawania swoim córeczkom właśnie takie imię:-)
W.G.Soman 01.11.2019 Wszystkim Violkom życzę wszystkiego naj najlepszego . Soman z Wawy Wawer :-)
Violetta 29.10.2019 Noszę takie imie i nigdy prze nigdy nawet jak miałam 3lata mi się nie podobało. A wszystkie jakie znam są to kobiety nieszczęśliwe, nie mogące podążać za swoimi pragnieniami, pechowe i nie spełnione. Los im bardzo nie sprzyja. Wspak w kazdym waznym momencie zycia. Nie nafawajcie tego imienia dzieciom. Mi nadała mi moja franvuska babcia po swojej przyjaciółce z Paryża. Ciekawe jakie tamta miała życie? Bo ja mam kiepskie...
Wioletta70 28.10.2019 Zgadzam się co do opisu pasuje, ale liczba zdecydowanie 3
violetta 27.10.2019 wszystko sie zgadza kolor też tylko liczba 3 violki są super
Ge ge 01.10.2019 Violki są super babka
VIOLETTA 11.08.2019 Wszystko pasuje co do mojej osoby nawet kolor to mój ulubiony
wioletta 11.03.2019 hej

Datę Imieniny Wioletty już znasz, sprawdź inne: