18 maja 2024 (Sobota)
D Byk
(20.04 - 22.05)

Imieniny Anny

Data Popularność
10. stycznia
27. lutego
7. czerwca
9. czerwca
23. czerwca
15. lipca
26. lipca Najczęściej obchodzone
1. września

Anna - znaczenie imienia

Imieniny - Anna
Najpopularniejszą datą obchodzenia imienin Anny jest 26 lipca, ponieważ na ten dzień w Kościele katolickim przypada wspomnienie liturgiczne św. Anny i św. Joachima. Od lat Anna plasuje się na pierwszym miejscu w rankingu najpopularniejszych imion żeńskich. Ponadto, jej imieniny można celebrować 10 stycznia, 27 lutego, 7 czerwca, 9 czerwca, 23 czerwca, 15 lipca i 1 września.

Pochodzenie imienia i patroni - Anna
Imię Anna pochodzi z języka hebrajskiego, od słowa „hannah” (wdzięk, łaska) i oznacza kobietę miłą, łagodną i przyjemną. Św. Anna była matką Marii z Nazaretu, babką Jezusa Chrystusa, żoną świętego Joachima. Jest uznawana za patronkę małżeństw, matek, wdów, piekarzy i żeglarzy. W Polsce imię Anna nadawano już w 1229 roku, a od 1311 roku w formie Hanna.

Znaczenie imienia - Anna
Kobieta o imieniu Anna jest uparta, obowiązkowa i cierpliwa. Ma bardzo dobry gust i z pewnością, gdy wejdziemy do jej domu lub mieszkania zobaczymy pięknie urządzone wnętrza. Anna doskonale radzi sobie w życiu zawodowym, a jej celem jest zdobycie pieniędzy i sławy. Nawet w trudnych sytuacjach potrafi zachować spokój, optymizm oraz równowagę. Interesuje ją sztuka, film, muzyka i rękodzieło artystyczne. Ponadto, jest bardzo oddana rodzinie, dzieciom i mężowi.

Warianty i zdrobnienia imienia - Anna
Andzia, Andziunia, Aneczka, Anelka, Ania, Aniula, Aniulka, Aniusia, Anka, Anuchna, Anula, Anulka, Anusia, Anusieńka, Haneczka, Hania, Haniusia, Hanusia

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach - Anna
Ana, Anna (ogólnie przyjęta forma), Ann, Anna, Anne, Hannah, Nancy (ang.), Anna, Anne (niem.), Anikó (węg.), Ona (lit.), Ana (hiszp.), Anne (fr.)

Szwecja, Grecja – 9 grudnia
Litwa, Włochy, Węgry – 26 lipca

Znani imiennicy - Anna
Anna Hanka Bielicka – aktorka
Anna Dymna – aktorka
Anna German – piosenkarka
Anna Jagiellonka – królowa Polski
Anna Jantar – piosenkarka
Anna Maria Jopek – piosenkarka
Anna Seniuk – aktorka

Dodatkowe informacje - Anna
Szczęśliwym kolorem Anny jest niebieski, liczbą 3, a kamieniem szafir.

 

Dodaj komentarz - Imieniny Anny

5-1 =

Opinie użytkowników

Violetta 14.05.2020 Anna jest jeszcze starszym słowem, imieniem, bo pochodzi z sanskrytu i oznacza jedzenie, pożywienie, pokarm, więc imię Anna oznacza eksperta w gotowaniu pokarmu.
Anna 04.04.2020 Dziękuję, jako Anna potwierdzam, wszystko się zgadza:)
Lol 06.06.2019 Lol

Datę Imieniny Anny już znasz, sprawdź inne: