18 maja 2024 (Sobota)
D Byk
(20.04 - 22.05)

Imieniny Olimpii

Data Popularność
28. stycznia
15. kwietnia
25. lipca Najczęściej obchodzone
17. grudnia

Olimpia - znaczenie imienia

Imieniny - Olimpia
Kobiety o imieniu Olimpia obchodzą imieniny cztery razy w roku – 28 stycznia, 15 kwietnia, 25 lipca oraz 17 grudnia. Jednak największą popularnością cieszy się trzecia data, która dotyczy wspomnienia liturgicznego św. Olimpii w Kościele katolickim. Ta żyjąca na przełomie IV i V wieku niewiasta była córką senatora i żoną prefekta Konstantynopola. Po śmierci męża postanowiła zostać mniszką i rozpoczęła działalność charytatywną. W ostatnich latach swojego życia uczestniczyła w konflikcie patriarchy Konstantynopola Jana Złotoustego z cesarzową Eudoksją i biskupami dotyczącym reformy kościelnej. Za karę wygnano ją z miasta do Nikomedii, gdzie zmarła.

Pochodzenie imienia i patroni - Olimpia
Olimpia to imię żeńskie wywodzące się z języka greckiego. Oznacza ono mieszkankę Olimpu. Patronką kobiet o tym imieniu jest św. Olimpia, mniszka i diakonisa.

Znaczenie imienia - Olimpia
Elegancka, towarzyska, inteligentna oraz śmiała – te cechy najlepiej opisują kobietę o imieniu Olimpia. Doskonale czuje się w gronie swoich przyjaciół i chętnie nawiązuje nowe znajomości. Lubi otaczać się luksusowymi oraz drogimi przedmiotami, ale nie jest chciwa. Kocha podróżować i poznawać nowe kultury. Ma dobre oko do robienia zdjęć oraz smykałkę do nauki języków obcych. Świetnie radzi sobie ze stresem, ponieważ do życia podchodzi z dużym dystansem. Każde niepowodzenie traktuje jako lekcję do dalszego działania. W miłości jest uczciwa, czuła oraz zmysłowa. Wie, jak dyskretnie kierować mężczyznami, aby spełniali jej zachcianki. Ceni sobie niezależność i późno podejmuje decyzję o założeniu rodziny. W pracy dobrze sprawdzi się jako kosmetyczka, wizażystka lub fryzjerka.

Warianty i zdrobnienia imienia - Olimpia
Imcia, Lil, Limpka, Ola, Olcia, Oli, Oliczek, Olimp, Olimpcia, Olimpeczka, Olimpiada, Olimpiakos, Olimpijka, Olimpiunia, Olimpiusia, Olimputek, Olimpuś

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach - Olimpia
Olympia, Olympias (ang.), Olympe, Olympiade, Olympias (fr.), Olimpia (hiszp.), Olympia, Olympias (niem.), Olimpija (ros.), Olympia (słow.)

Słowacja – 17 września
Francja, Węgry, Litwa – 17 grudnia

Znani imiennicy - Olimpia
Olimpia Ajakaiye – polska prezenterka telewizyjna
Olimpia Bartosik-Wiśniewska – polska szachistka
Olimpia de Gouges – francuska abolicjonistka, feministka, dramatopisarka
Olympia Dukakis – amerykańska aktorka pochodzenia greckiego
Olimpia Górska-Żukowska – polska dziennikarka
Olympia Ivleva – rosyjska piosenkarka
Olympia Scott – amerykańska koszykarka
Olympia Snowe – amerykańska polityk
Olympia Valance – australijska modelka

Dodatkowe informacje - Olimpia
Szczęśliwym kolorem Olimpii jest turkusowy, liczbą 7, a kamieniem ametyst.

Dodaj komentarz - Imieniny Olimpii

9-3 =

Datę Imieniny Olimpii już znasz, sprawdź inne: