5 października 2022 (Środa)
I Waga
(23.09 - 22.10)

Imieniny Nadii

Data Popularność
15. maja Najczęściej obchodzone
1. sierpnia
30. września

Nadia - znaczenie imienia

Imieniny
Imieniny Nadii świętuje się trzy razy w roku – 15 maja, 1 sierpnia i 30 września. Jednak zdecydowanie najpopularniejsza jest pierwsza data.

Pochodzenie imienia i patroni
Nadia to imię żeńskie, które jest skróconą formą imienia Nadzieja. Pochodzi od rosyjskiej wersji Nadieżda. Nie ma żadnej świętej ani błogosławionej patronki o tym imieniu.

Znaczenie imienia
Kobieta o tym imieniu jest rozsądna, inteligentna oraz ambitna. Zdarza się, że inni postrzegają ją jaką zarozumiałą feministkę, ale taki jest jej cel. W życiu zrobi wszystko, aby osiągnąć sukces i cieszyć się niezależnością. Idealnie nadaje się do pracy związanej z bankowością i marketingiem lub pedagogiką. W towarzystwie Nadia lubi błyszczeć, czym zraża do siebie ludzi. Bywa hałaśliwa, sarkastyczna, wybuchowa i za bardzo szczera. Te cechy nie pomagają jej w zdobywaniu przyjaciół. Natomiast w związku musi rządzić partnerem, inaczej będzie nieszczęśliwa.

Warianty i zdrobnienia imienia
Nada, Nadka, Nadunia, Nadusia, Naduśka, Nadzia, Natka

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach
Hope, Nadane (ang.), Nadja, Nadine (niem.), Nadia, Nadine (fr.), Esperanza (hisz.), Soperanza (wł.), Nada, Nadja (buł.), Esperance (duń.), Nadane (hol.), Nadieżda (ros.)

Chorwacja – 28 marca
Szwecja – 8 kwietnia
Łotwa – 22 sierpnia

Znani imiennicy
Nadia Boulanger – francuska kompozytorka, pedagog, dyrygentka, pianistka i organistka
Nadia Comaneci – gimnastyczka rumuńska, olimpijka
Nadia Styger – szwajcarska narciarka alpejska, olimpijka
Nadia Sawalha – brytyjska aktorka

Dodatkowe informacje
Szczęśliwym kolorem Nadii jest kremowy, liczbą 2, a kamieniem agat.

Dodaj komentarz

6+5 =

Opinie użytkowników

Tata Nadii 26.02.2020 To prawda, imieniny Nadii są 15 maja. Niepoważne jest obchodzenie imienin 1 sierpnia. co do zdrobnienia, to ja nazywałem swoją córkę Nadeńka, a jak mnie wkurzyła to Nana.