24 maja 2022 (Wtorek)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)

Imieniny Krzysztofy

Data Popularność
14. kwietnia
25. lipca Najczęściej obchodzone
31. października

Krzysztofa - znaczenie imienia

Imieniny
Najpopularniejszą datą obchodzenia imienin Krzysztofy jest 25 lipca, ponieważ na ten dzień w Kościele katolickim przypada wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa, męczennika i patrona kierowców. W okolicach tej daty, po zakończeniu niedzielnych mszy świętych, odbywa się poświęcenie pojazdów wiernych. Dodatkowo, imieniny Krzysztofy można świętować 14 kwietnia oraz 31 października.

Pochodzenie imienia i patroni
Imię Krzysztofa pochodzi z języka greckiego i jest żeńskim odpowiednikiem imienia Krzysztof. Powstało z połączenia dwóch słów: „Christos” oraz „phero” i oznacza kobietę „noszącą (w sobie) Chrystusa”. Opiekę nad Krzysztofą sprawuje św. Krzysztof, patron kierowców.

Znaczenie imienia
Kobietę o tym imieniu cechuje wysoka kultura osobista, klasa oraz dobre wychowanie. Jest przebojowa, pewna siebie oraz energiczna. Wielu ludzi widzi w niej autorytet, ponieważ na pierwszym miejscu stawia bycie szczerą, honorową i sprawiedliwą. To bardzo rzadkie cechy we współczesnym świecie. Dodatkowo obraca się we wpływowym towarzystwie, co schlebia innym i zwiększa jej popularność. Doskonale sprawdzi się jako polityk, pracownik dyplomacji lub psycholog. W miłości będzie dobrą, odpowiedzialną oraz czułą żoną i matką.

Warianty i zdrobnienia imienia
Krzyśka, Krzysia, Krzycha, Krzysiula, Krzysiulka, Krzysiunia, Krzysiuńka, Krzysztofka, Krzysztofcia, Krzynia

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach
Imię to występuje wyłącznie w języku polskim.

Znani imiennicy
Krzysztofa Górniak – polska gitarzystka jazzowa, kompozytor, aranżer, producent i filozof
Krzysztofa Krowiranda – redaktorka, literaturoznawca

Dodatkowe informacje
Szczęśliwym kolorem Krzysztofy jest złoty, liczbą 5, a kamieniem topaz.

Dodaj komentarz

3+5 =