6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)

Imieniny Kajetana

Data Popularność
7. sierpnia Najczęściej obchodzone
Wyślij życzenia imieninowe

Kajetan - znaczenie imienia

Imieniny
Imieniny Kajetana wypadają raz w roku – 7 sierpnia. Data ta jest związana ze wspomnieniem liturgicznym św. Kajetana z Thieny w Kościele katolickim. Ten żyjący na przełomie XV i XVI wieku włoski duchowny założył zakon Teatynów (kleryków regularnych). Próbował w ten sposób odbudować katolicyzm po stratach, jakie poniósł podczas reformacji.

Pochodzenie imienia i patroni
Kajetan to imię męskie, które wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza: pochodzący z Kajety (jednego z miast Italii). Patronuje mu św. Kajetan z Thieny, włoski duchowny, założyciel i członek zakonu teatynów.

Znaczenie imienia
Panowie noszący to imię są pewni siebie, asertywni, ambitni oraz konsekwentni. Nigdy nie zmieniają podjętych decyzji, przez co uczą się na własnych błędach. Mają do tego doskonałą pamięć, ale nie lubią spędzać czasu nad książkami. Dla nich najważniejsze jest realizowanie własnych pasji. W pracy najlepiej sprawdzają się w zawodach, które opierają się na ich zainteresowaniach lub jako właściciele własnych firm. Lubią luksusowe życie i pieniądze, jednak nie są chciwi. Chętnie wydają je na imprezach oraz spotkaniach z najbliższymi. Wychodzą z założenia, że z życia trzeba korzystać, ale z rozwagą. Wynika to z faktu, że ciężko pracują na swój sukces. W miłości są lojalnymi i oddanymi partnerami. Zawsze chcą dać swojej rodzinie to, co najlepsze.

Warianty i zdrobnienia imienia
Kajetanek, Kajetanko, Kajetanuś, Kajtek, Kajtunio, Kajtusiek, Kajtusio, Kajtuś

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach
Caietanus (łac.), Cajetan (ang.), Kajetan, Cajetan (niem.), Gaétan (fr.), Cajetano, Cayetano (hiszp.), Gaetano (wł.), Kaetan (ros.), Kajetán (czes., słow.), Kajetan, Kajtan, Gajtan (połud.-słow.), Kajetonas (litew.).

Chorwacja, Francja, Litwa – 7 sierpnia

Znani imiennicy
Kajetan Broniewski – polski wioślarz, trzykrotny olimpijczyk
Kajetan Góra – polski fryzjer gwiazd, perukarz, celebryta
Kajetan Kajetanowicz – polski kierowca rajdowy
Kajetan Kraszewski – polski literat, muzyk i astronom
Kajetan Lewandowski – polski aktor dubbingowy

Dodatkowe informacje
Szczęśliwym kolorem Kajetana jest złoty, liczbą 8, a kamieniem nefryt.

Dodaj komentarz

7-2 =