Imieniny Jeremiasza

Data Popularność
16. lutego
5. marca
5. kwietnia Najczęściej obchodzone
1. maja
14. maja
7. czerwca
26. czerwca
15. września
Wyślij życzenia imieninowe

Jeremiasz - znaczenie imienia

Imieniny
Mężczyźni o imieniu Jeremiasz świętują imieniny osiem razy w roku – 16 lutego, 5 marca, 5 kwietnia, 1 i 14 maja, 7 i 26 czerwca oraz 15 września. Jednak zdecydowanie najpopularniejsza jest trzecia data.

Pochodzenie imienia i patroni
Imię Jeremiasz pochodzi z języka hebrajskiego, od wyrażenia „Jirme-jahu” – „Jahwe, podnieś mnie z upadku”. Opiekuje się nim biblijnym prorok Jeremiasz, który jest uznawany za jednego z najważniejszych patriarchów w Starym Testamencie. Żył on w VII wieku p.n.e. i przepowiedział upadek oraz wieki niewoli narodu żydowskiego.

Znaczenie imienia
Pewny siebie, pomysłowy i zdecydowany – te cechy najlepiej opisują mężczyznę o imieniu Jeremiasz. Ma bogatą wyobraźnię oraz nietuzinkowe poczucie humoru, które ułatwia mu wyjście z trudnych sytuacji. Zawsze dąży do zdobycia wyznaczonych celów, jest gotowy do poświęceń oraz ceni sobie niezależność. Jego bystry umysł, dobra organizacja i pracowitość sprawiają, że jest doceniany w pracy. Zawodowo świetnie sprawdzi się w roli przedstawiciela handlowego, aktora lub menadżera. Gdy zamyka za sobą drzwi firmy, skupia całą uwagę na rodzinie, która jest dla niego niezwykle ważna. Bez niej nawet największy sukces nie ma dla Jeremiasza znaczenia.

Warianty i zdrobnienia imienia
Jeremek, Jeremi, Jeremiaszek, Jeremko, Jeruś, Remek, Remeczek, Remi, Remuś, Remunio

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach
Jeremias (ogólnie przyj. forma), Jeremiah, Jeremy, Jerry (ang.), Ieremias (gr.), Jeremiáš (czes., słowac.), Jarmo, Jorma, Jarkko (fiń.) Jérémie (fr.), Jeremias (hiszp.), Jeremijas (litew.), Jeremiás (węg.), Eremija (ros.), Geremia (wł.)

Francja – 1 maja
Finlandia – 11 czerwca

Znani imiennicy
Jeremiah Clarke – kompozytor angielski
Jeremiah S. Chechik – kanadyjski reżyser filmowy
Jeremiah Crabb – polityk amerykański
Jeremiah Horrocks – angielski astronom i duchowny
Jeremias Beniamin Richter – chemik niemiecki
Jeremiasz Ślipiec – polski historyk

Dodatkowe informacje
Szczęśliwym kolorem Jeremiasza jest błękitny, liczbą 7, a kamieniem koral.

Dodaj komentarz

4+3 =