18 maja 2024 (Sobota)
D Byk
(20.04 - 22.05)

Imieniny Halszki

Data Popularność
2. marca Najczęściej obchodzone

Halszka - znaczenie imienia

Imieniny - Halszka
Imieniny Halszki świętuje się raz w roku – 2 marca.

Pochodzenie imienia i patroni - Halszka
Imię Halszka jest zdrobnieniem dawnej wersji imienia Elżbieta, czyli Halżbieta. Pochodzi zatem z języka starohebrajskiego, od słów „elzeba”, „eliszeba” (Bóg mą przysięgą lub moją doskonałością). Za patronkę Halszki można uznać biblijną św. Elżbietę, matkę świętego Jana Chrzciciela i żonę Zachariasza. Uchodziła ona za bezpłodną, ale mimo podeszłego wieku urodziła mężowi syna. Jej brzemienność była dowodem, że Bóg jest wszechmocny. W szóstym miesiącu ciąży odwiedziła ją jej kuzynka, Maryja. Elżbieta została wtedy natchnięta przez Ducha Świętego i rozpoznała w niej Matkę Boga, witając słowami: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego”. W ten sposób powstała część słów modlitwy „Zdrowaś Maryjo”.

Znaczenie imienia - Halszka
Halszka jest osobą, która twardo stąpa po ziemi. Jej realistyczne podejście do świata sprawia, że jest bardzo podejrzliwa oraz nieufna w stosunku do innych ludzi. Nie lubi zawierać nowych znajomości i trzyma się sprawdzonych przyjaciół. Z nimi rozmawia o swoich problemach, organizuje różne wypady, imprezy oraz podróże. Bardzo trudno jej znaleźć partnera życiowego, ponieważ nie potrafi się otworzyć na zmiany. Natomiast zawodowo radzi sobie świetnie i szybko awansuje na wysokie stanowiska. To wszystko za sprawą zdrowego rozsądku oraz umiejętności podejmowania dobrych decyzji.

Warianty i zdrobnienia imienia - Halszka
Aszka, Aszunia, Aszuńka, Hala, Halcia, Halencja, Halinka, Halka, Halszunia, Haluszka, Haluś, Hamaszka, Hasia, Hasieńka, Helcia, Hesia

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach - Halszka
Ellen (ang.), Helene (niem.), Alene (czes.), Ilona (węg.)

Niemcy, Estonia, Francja – 18 sierpnia

Znani imiennicy - Halszka
Halszka Osmólska – polska paleontolog, profesor, specjalizująca się w badaniach dinozaurów i pierwotnych krokodyli
Halszka Wasilewska – dziennikarka telewizyjna
Halszka Karolewska – dziennikarka TVP Łódź

Dodatkowe informacje - Halszka
Szczęśliwym kolorem Halszki jest różowy, liczbą 6, a kamieniem onyks.

Dodaj komentarz - Imieniny Halszki

3×6 =

Datę Imieniny Halszki już znasz, sprawdź inne: