14 lipca 2024 (Niedziela)
F Rak
(22.06 - 22.07)

Imieniny Erwiny

Data Popularność
19. stycznia
16. kwietnia
24. kwietnia
25. kwietnia Najczęściej obchodzone
26. kwietnia
18. lipca Już za 4 dni!

Imieniny - Erwina
Imieniny Erwiny wypadają sześć razy w roku – 19 stycznia, 16 kwietnia, 24 kwietnia, 25 kwietnia, 26 kwietnia oraz 18 lipca. Jednak zdecydowanie największą popularnością cieszy się czwarta data, która dotyczy wspomnienia liturgicznego św. Erwina z Lobbes w Kościele katolickim. Żył on na przełomie VII i VII wieku, we francuskim miasteczku Leon. Na kapłana wyświęcił go biskup Medelgeriusz, a potem dostąpił zaszczytu bycia opatem w Lobbes. Słynął z pobożności, hojności oraz dobrej organizacji pracy.

Pochodzenie imienia i patroni - Erwina
Imię Erwina ma rodowód germański. Składa się ono z dwóch słów: „heri” (drużyna wojenna) oraz „wini” (przyjaciel) i oznacza „tę, która lubi wojować”. Nie ma żadnej świętej ani błogosławionej patronki o tym imieniu, ale Erwiny mają męskiego opiekuna – św. Erwina z Lobbes.

Znaczenie imienia - Erwina
Kobieta o tym imieniu jest bardzo konserwatywna. Najważniejsza jest dla niej rodzina i ma sztywne zasady życiowe, których uparcie się trzyma. Niesamowicie trudno namówić ją do zmiany zdania, ale zawsze warto próbować, ponieważ jest osobą wyjątkowo inteligentną. Ma dużo ukrytych zdolności i talentów. Posiadane ambicje, dobra intuicja oraz przebojowość sprawiają, że ma szansę zrobić karierę zawodową na stanowisku lidera zespołu.

Warianty i zdrobnienia imienia - Erwina
Erwinka, Erwincia, Ercia, Erwunia

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach - Erwina
Irvette (ang.), Erwine (niem., hol.), Ervina (łac., węg.)

Litwa – 24 kwietnia

Znani imiennicy - Erwina
Erwina Ryś-Ferens – polska panczenistka, olimpijka

Dodatkowe informacje - Erwina
Szczęśliwym kolorem Erwiny jest błękitny, liczbą 7, a kamieniem koral.

Dodaj komentarz - Imieniny Erwiny

3×1 =

Datę Imieniny Erwiny już znasz, sprawdź inne: