3 lipca 2022 (Niedziela)
F Rak
(22.06 - 22.07)

Imieniny Benity

Data Popularność
4. stycznia
6. maja
29. czerwca
16. lipca Najczęściej obchodzone

Benita - znaczenie imienia

Imieniny
Najpopularniejszą datą obchodzenia imienin Benity jest 16 lipca. Ponadto, można je celebrować 4 stycznia, 6 maja i 29 czerwca.

Pochodzenie imienia i patroni
Benita to imię żeńskie wywodzące się z języka łacińskiego, od słowa „benedictus” (błogosławiona). Jest ono skróconą formą imienia Benedykta. Patronuje mu św. Benedykta Cambiagio Frassinello, włoska zakonnica, która żyła na przełomie XVIII i XIX wieku. Uznaje się ją za założycielkę Zakonu Benedyktynek od Opatrzności.

Znaczenie imienia
Benita to wyjątkowo kulturalna, poukładana oraz rodzinna osoba. Wie, jak zachować się w każdej sytuacji, potrafi słuchać, doradzić oraz pomóc, gdy zachodzi taka potrzeba. Znajomi uwielbiają ją, ponieważ jest towarzyska, wesoła, naturalna i prawdomówna. Optymistycznie podchodzi do życia, a poniesione porażki traktuje jako część sukcesów. Nie rozpamiętuje ich i zawsze stara się iść do przodu. Nie zależy jej na pieniądzach, wręcz przeciwnie. Marzy, żeby wszystkie osoby z jej najbliższego otoczenia były szczęśliwe i chętnie wspomaga je finansowo. W miłości szuka partnera na dobre i na złe, za którym w każdej sytuacji będzie stała murem. Natomiast zawodowo świetnie sprawdzi się jako sekretarka, pracownik dyplomacji lub polityk.

Warianty i zdrobnienia imienia
Bebita, Bena, Bencia, Beni, Benia, Benicia, Beniteczka, Benitka, Beniś, Benka, Benol, Benula, Benulcia, Benulka, Benunia, Benusia, Beson, Beta, Beti, Beton, Beńka, Nietuńka, Nita, Niteczka, Nitka, Nitunia, Nitusia

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach
Benedicta, Benita (ang.), Bénédicte, Benoîte (fr.), Benedicta, Benita (hiszp.), Benedikta (niem.), Benedita (por.), Benita (sł.), Benáta (węg.), Benedetta, Benita, Betta, Bettina (wł.)

Litwa – 29 czerwca
Łotwa – 3 lipca
Francja – 16 marca
Węgry – 6 sierpnia

Znani imiennicy
Benita David – pakistańska aktorka i modelka
Benita Eisler – amerykańska pisarka
Benita Fitzgerald-Brown – amerykańska, utytułowana lekkoatletka
Benita Hume – angielska aktorka
Benita Nzeribe – afrykańska modelka, aktorka i osobowość telewizyjna
Benedita Pereira – portugalska aktorka
Benita Robledo – amerykańska aktorka i producentka filmowa
Benita Willis – australijska biegaczka

Dodatkowe informacje
Szczęśliwym kolorem Benity jest bordowy, liczbą 6, a kamieniem granat.

Dodaj komentarz

3×3 =