14 lipca 2024 (Niedziela)
F Rak
(22.06 - 22.07)

Imieniny Benity

Data Popularność
4. stycznia
6. maja
29. czerwca
16. lipca Już za 2 dni! Najczęściej obchodzone

Imieniny - Benita
Najpopularniejszą datą obchodzenia imienin Benity jest 16 lipca. Ponadto, można je celebrować 4 stycznia, 6 maja i 29 czerwca.

Pochodzenie imienia i patroni - Benita
Benita to imię żeńskie wywodzące się z języka łacińskiego, od słowa „benedictus” (błogosławiona). Jest ono skróconą formą imienia Benedykta. Patronuje mu św. Benedykta Cambiagio Frassinello, włoska zakonnica, która żyła na przełomie XVIII i XIX wieku. Uznaje się ją za założycielkę Zakonu Benedyktynek od Opatrzności.

Znaczenie imienia - Benita
Benita to wyjątkowo kulturalna, poukładana oraz rodzinna osoba. Wie, jak zachować się w każdej sytuacji, potrafi słuchać, doradzić oraz pomóc, gdy zachodzi taka potrzeba. Znajomi uwielbiają ją, ponieważ jest towarzyska, wesoła, naturalna i prawdomówna. Optymistycznie podchodzi do życia, a poniesione porażki traktuje jako część sukcesów. Nie rozpamiętuje ich i zawsze stara się iść do przodu. Nie zależy jej na pieniądzach, wręcz przeciwnie. Marzy, żeby wszystkie osoby z jej najbliższego otoczenia były szczęśliwe i chętnie wspomaga je finansowo. W miłości szuka partnera na dobre i na złe, za którym w każdej sytuacji będzie stała murem. Natomiast zawodowo świetnie sprawdzi się jako sekretarka, pracownik dyplomacji lub polityk.

Warianty i zdrobnienia imienia - Benita
Bebita, Bena, Bencia, Beni, Benia, Benicia, Beniteczka, Benitka, Beniś, Benka, Benol, Benula, Benulcia, Benulka, Benunia, Benusia, Beson, Beta, Beti, Beton, Beńka, Nietuńka, Nita, Niteczka, Nitka, Nitunia, Nitusia

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach - Benita
Benedicta, Benita (ang.), Bénédicte, Benoîte (fr.), Benedicta, Benita (hiszp.), Benedikta (niem.), Benedita (por.), Benita (sł.), Benáta (węg.), Benedetta, Benita, Betta, Bettina (wł.)

Litwa – 29 czerwca
Łotwa – 3 lipca
Francja – 16 marca
Węgry – 6 sierpnia

Znani imiennicy - Benita
Benita David – pakistańska aktorka i modelka
Benita Eisler – amerykańska pisarka
Benita Fitzgerald-Brown – amerykańska, utytułowana lekkoatletka
Benita Hume – angielska aktorka
Benita Nzeribe – afrykańska modelka, aktorka i osobowość telewizyjna
Benedita Pereira – portugalska aktorka
Benita Robledo – amerykańska aktorka i producentka filmowa
Benita Willis – australijska biegaczka

Dodatkowe informacje - Benita
Szczęśliwym kolorem Benity jest bordowy, liczbą 6, a kamieniem granat.

Dodaj komentarz - Imieniny Benity

8+7 =

Datę Imieniny Benity już znasz, sprawdź inne: