5 kwietnia 2020 (Niedziela)
C Baran
(21.03 - 19.04)

Imieniny Adrianny

Data Popularność
9. stycznia
5. marca
23. marca
17. czerwca
8. lipca
9. lipca
27. sierpnia
8. września Najczęściej obchodzone
Wyślij życzenia imieninowe

Adrianna - znaczenie imienia

Imieniny
Najpopularniejszą datą obchodzenia imienin Adrianny jest 8 września. Ponadto, można je świętować 9 stycznia, 5 i 23 marca, 17 czerwca, 8 i 9 lipca, 27 sierpnia.

Pochodzenie imienia i patroni
Imię Adrianna wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza osobę z miasta Hadria w Piccenum w Italii. Uznaje się je za żeński odpowiedniki imienia Adrian. Współcześnie w Polsce można spotkać trzy formy tego imienia: Adrianna, Adriana oraz Ada (zdrobnienie). Patronem Adrianny jest św. Adrian z Canterbury, który utrwalił chorał gregoriański w angielskich kościołach. Jako opat przekształcił szkołę klasztorną w Canterbury w prężny ośrodek naukowy dla studentów, gdzie nauczał greki, łaciny, matematyki, poezji, astronomii oraz staroangielskiego. Jego grób, za sprawą cudów, stał się miejscem licznych pielgrzymek. W roku 1091 doszło do otwarcia go, a ciało Adriana znaleziono w nienaruszonym stanie.

Znaczenie imienia
Kobieta o tym imieniu jest ambitna, sprytna oraz pewna siebie. Gdy postawi sobie cel, to za wszelką cenę musi go zrealizować. Szczególnie zależy jej na stabilizacji finansowej i karierze. Te marzenia są do spełnienia, ponieważ ma w sobie wystarczająco siły, determinacji oraz odporności psychicznej. Porażki są dla niej lekcjami życia, z których wyciąga odpowiednie wnioski. Adrianna doskonale poradzi sobie, prowadząc kantor, sklep jubilerski lub lombard. Odnajdzie się również w pracy w korporacji, banku, marketingu lub dyplomacji. Niestety, jej wadą jest zapatrzenie w siebie. Myśli, że jest ideałem, który musi być w centrum uwagi. Wie jak o siebie dbać i przyciągać spojrzenia, ale w miłości jest oschła i nieczuła.

Warianty i zdrobnienia imienia
Ada, Adi, Adri, Adria, Adriana, Adrianeczka, Adriania, Adrianita, Adrianka, Adzik

Formy obcojęzyczne i imieniny w innych krajach
Adriana (łac., ros., wł.), Adriana, Hadriana (ang., niem.), Adriane, Adrienne (fr.), Adrijana, Hadrijana, Jadranka (połud.-słow.)

Szwecja – 4 marca
Czechy, Słowacja – 26 czerwca
Bułgaria – 26 sierpnia

Znani imiennicy
Adrianna Biedrzyńska – aktorka
Adrianna Godlewska – piosenkarka
Adrianna Rusowicz – piosenkarka
Adrianna Szymańska – poetka
Adriana Asti – włoska aktorka
Adriana Lima – brazylijska modelka
Adriana Malkova – czeska modelka i aktorka

Dodatkowe informacje
Szczęśliwym kolorem Adrianny jest niebieski, liczbą 8, a kamieniem jaspis.

Dodaj komentarz

1+2 =