1 czerwca 2020 (Poniedziałek)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
23.03.2017, 19:28

Niezwykłe krzyżówki zwierząt, które na pewno nie zeszły z Arki Noego...

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
28841
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Przedziwne, hybrydowe stwory można znaleźć w różnych legendach i baśniach. Liczni fani photoshopa poświęcają długie godziny na tworzenie rozmaitych zwierzęcych miksów.

Nowe technologie, takiej jak inżynieria genetyczna i klonowanie - zamieniają te niesamowite wizje w rzeczywistość! Wszystkie prezentowane poniżej zwierzęta to właśnie ich prawdziwe dzieła. Czujecie się przerażeni?  Piszczcie w komentarzu.

Lew + tygrysica

Tak zwane lygrysy (lew + tygrys) były przedmiotem plotek od dawna, gdyż wielu uważało, że takie cudaczne zwiarzęta żyją na wolności, zrodzone naturalnymi sposobami. Oficjalnie jednak utrzymuje się, że te stworzenia można spotkać tylko w niewoli, jako że zostały sprowadzone na nasz świat dzięki specjalnej hodowli. Są największymi kotami na świecie - jeden z przedstawicieli gatunku, Herkules, ważył aż 410 kilogramów.

Herkules

Herkules

Tygrys + lwica

Krzyżówka "w drugą stronę", kiedy to matką jest lwica, także jest możliwa i oficjalnie nosi nazwę "tyglew". Co więcej, tyglwy i lygrysy mogą się ze sobą łączyć - ale nazwanie tych stworzeń nie będzie już takie proste...

Zebra + osioł

Ten słodki zwierzak to przykład zabroida - międzygatunkowej krzyżówki zebry z innym koniowatym. W tym przypadku z osłem.

Zebra + koń

Już Darwin jako pierwszy wspominał o zebroidach, niesfornych zwierzętach, które trudno jest oswoić - przede wszystkim ze względu na poziom agresji, który zdecydowanie przewyższa ten charakterystyczny dla koni.

Koza + owca

Hybryda kozy z owcą jest bardzo rzadko spotykana, ponieważ młode najczęściej rodzą się martwe. Udane obiekty eksperymentów zdecydowanie wyglądają ślicznie, ale w tym przypadku pytanie o słuszność podobnych praktyk jest uzasadnione.

Osioł + koń

Osłomuł (zwany także oślikiem) to mieszaniec ogiera z oślicą. Jest niższy i słabszy od muła i dlatego jest dużo rzadziej hodowany. Czasami wykorzystywany w zastępstwie osła w onoterapii - formie terapii psycho-ruchowej.

Wielbłąd + lama

Hybryda lamy i dromadera nazywana jest camą (z ang. camel + lama). Zwierzę to zostało po raz pierwszy "wyprodukowane" w 1998 roku Dubaju poprzez sztuczne zapłodnienie. Do tej pory stworzono tylko pięć takich okazów - głównie dla wysokich walorów ich futra oraz w celu wykorzystania jako zwierzęta juczne.

Krowa + żubr

Na koniec zostawiliśmy polski przykład zwierzęcej hybrydy, czyli żubronia - mieszankę żubra z bydłem domowym. Cechuje go duża masa ciała, siła, szybki wzrost, odporność na choroby i złe warunki klimatyczne. W tym momencie jedynie kilka okazów żyje w Białowieskim Parku Narodowym, ponieważ temperament nie pozwala na hodowlę żubroni jako zwierząt gospodarskich. 

Czy zwierzęta powinny być krzyżowane w ten sposób?

TAK
NIE

Liczba głosujących: 600

TAK - 42%

NIE - 58%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym