29 marca 2020 (Niedziela)
Imieniny: Cyryl, Józef Zenon
C Baran
(21.03 - 19.04)
25.10.2017, 14:41

Właścicielka zrobiła kotu tatuaż, żeby był „ładniejszy”. Czy odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzęciem?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
72820
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Ukraińska kulturystka może stanąć przed sądem za znęcanie się nad zwierzęciem, po tym, jak wytatuowała swojemu kotu na klatce piersiowej egipski symbol skarabeusza.

Obrońców praw zwierząt zszokowały wieści o tym, że znana ukraińska sportsmenka, Elana Ivanickaya, zrobiła swojemu kotu ogromny tatuaż. Ich frustrację łatwo zrozumieć nie tylko w kontekście potencjalnego cierpienia, jakiemu poddane zostało zwierzę, ale też nonszalanckiego podejścia Elany niewidzącej nic złego w swojej decyzji o oddaniu kota w ręce tatuażysty.

Opublikowany na Instagramie „reportaż” ze studia tatuażu przedstawia nieprzytomnego kota o imieniu Yasha, nad którym klęczy tatuażysta, wykonujący na ciele zwierzęcia niemałą grafikę, na prośbę jego właścicielki.

Internauci nie pozostawiają na sportsmence suchej nitki: „Może powinna byłaś sobie zrobić na czole tatuaż z napisem >Idiotka<, a w ramach zadość uczynienia połamać sobie palce, żeby więcej nie podnieść ręki na bezbronne zwierzątko. Biedny kotek!”

„To nie zabawka, tylko żywe, słabsze niż ty stworzenie, nie możesz go sobie po prostu torturować. Kot sam nie zadecydował o tym, żeby zrobić mu tatuaż na klatce piersiowej”, mówi inny nieprzychylny komentarz.

„Musisz być naprawdę okropną osobą, jeśli nie widzisz, że tatuowanie zwierzęcia to znęcanie się nad nim, dla niego to źródło ogromnego bólu. Czeka na ciebie miejsce w piekle”, użytkownicy sieci społecznościowych nie szczędzą Elanie krytyki.

Sportsmenka tłumaczy, że jej kotu wcale nie jest źle, bo „ma swojego własnego Instagrama”, a ponadto rozpieszcza go „karmiąc go małżami”. „Ten kot ma lepsze życie niż autorzy negatywnych komentarzy”, uparcie twierdzi sportsmenka.

„Prawdziwe znęcanie się nad kotem byłoby, gdybym go wykastrowała! Nigdy tego nie zrobię. Skonsultowałam się z weterynarzem w sprawie tego tatuażu i nie miał nic przeciwko”, mówi Elena Ivanickaya, „Mój kot jest bardzo inteligentny i szczęśliwy”, dodaje.

Przedstawicielka ukraińskiej policji, Natalia Chovpylo, oznajmiła, że wszczęto postępowanie mające ustalić, czy tatuowanie kota kwalifikuje się na znęcanie się nad zwierzęciem.

Czy twoim zdaniem tatuowanie zwierząt to znęcanie się nad nimi?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 1096

Tak - 74%

Nie - 26%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym