5 czerwca 2020 (Piątek)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
30.07.2014, 08:29

Znaki Zodiaku - odbicie dwunastu typów ludzkich osobowości

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
240225
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Człowiek jest miniaturą kosmosu. Zgodnie z tradycją w świecie istnieją cztery żywioły ożywiające nasze ciało i duszę: Ogień, Ziemia, Powietrze i Woda. Dzielą one zodiak na cztery trygony, każdy składający się z trzech znaków zodiaku. I tak do trygonu ognia należą Baran, Lew i Strzelec, do trygonu ziemi Byk, Panna i Koziorożec, do trygonu powietrza Bliźnięta, Waga i Wodnik, a do trygonu wody Rak, Skorpion i Ryby. Znaki trygonu ognistego są aktywne, entuzjastyczne i pełne energii. Znaki trygonu ziemskiego są pragmatyczne, potrafią ze spokojem podchodzić do problemów, są konsekwentne i potrafią dać poczucie bezpieczeństwa. Znaki trygonu powietrznego charakteryzują się zdolnością asymilacji, ciekawością i wszechstronnością. Znaki trygonu wodnego mają zdolność do empatii, umiejętnością przewidywania, bywają sentymentalne, są cierpliwe i starają się unikać otwartych konfliktów.

Wodnik

Przyjazne znaki: Bliźnięta, Waga, Strzelec, Baran. Osoby spod znaku Wodnika charakteryzują się otwartością na innych ludzi, spokojem, pogodą ducha oraz cierpliwością i uporem. Są to ludzie dobroduszni nie popadający w gniew bez przyczyny. Wodniki często w chwilowych niepowodzeniach korzystają z rad osób spod znaku Raka. Jednak nie zawsze są one zgodne ze zdaniem Wodnika, dlatego też są często nimi rozczarowani. Kobietę lub Wodnika można także poznać po zewnętrznym wyglądzie, bowiem przywiązują oni dużą wagę do wyglądu są zadbani i gustowni o subtelnej powierzchowności. Kochają się w tytułach. Nierzad?ko tracą czas by dowiedzieć się co inni o nich myślą. Te opinie o sobie biorą so?bie do serca, by zaś poprawić swoje postępowanie sięgają po rady osób urodzonych pod znakiem Raka. Wskazówki te jednak nie przypadają im do gustu, dlatego nieraz Wodniki bywają tym rozczarowane. Mimo to zawsze emanuje od nich spokój, mają dar umiejętnego współżycia i są mile widziane w towarzystwie, na które oddziaływają uspokajająco. Kobiety urodzone pod tym znakiem cechuje pracowitość, gospodarność i zaradność. Posiadają one duży temperament i szeroki wachlarz myślowy. Są intelektualistkami i często posiadają wszechstronne zainteresowania. Bez problemu radzą sobie z przemijającymi niepowodzeniami, wychodzą z nich zawsze obronna ręką, potrafią one bowiem współżyć z innymi ludźmi. Często zajmują stanowiska dowodzące i kierownicze. Mężczyźni spod znaku Wodnika są doskonałymi mężami. Radośnie nastawieni do życia, spokojni, szlachetni oraz towarzyscy. Posiadają typ stoickiego myślenia. Najkorzystniejsze związki: Małżeństwo kobiety i mężczyzny spod znaku Wodnika to doskonałe połączenie. Wydają oni na świat bardzo zdolne i inteligentne dzieci, jednak zupełnie niepodobne z charakterów do swoich rodziców. Rady dla osób spod znaku Wodnika: Wodniki cechują się dużą rozwagą. Chwilowe niepowodzenia w ich życiu mijają i szybko powraca do nich ład i pokój. Dlatego też Wodniki nie powinny bać się podejmowania i realizowania różnych planów życiowych. Planeta obdarowała Wodnika powodzeniem w wykonywanej pracy zawodowej. Wodniki muszą się liczyć z tym, że w ich życiu może być kilka tragicznych niepowodzeń, które jednak będą miały dobry finał. Zdrowie Wodników jest dobre. Jednak osoby urodzone pod tym znakiem powinny dbać na co dzień o zdrowy tryb życia by zachowywać równowagę umysłu i ducha. 

Ryby

Przyjazne znaki: Rak, Skorpion, Byk, Koziorożec. Ryby są z reguły konserwatywne. Potrafią przywiązywać się do swoich przekonań i myśli. Nie zmieniają zbyt często raz już podjętej decyzji. Posiadają dużo wiary w sobie, często są religijne, potrafią być oddanymi przyjaciółmi, dążą bardzo wytrwale do spełnienia swych szczytnych ideałów i celów. Można bez obaw im zaufać pomimo częstego i impulsywnego działania bez głębszego przemyślenia. Gustują w pięknie. Kobiety spod znaku Ryb to istoty delikatne, skromne i bojaźliwe. Często podejmują decyzje pochopnie i bez zastanowienia się. Posiadają one delikatną sylwetkę, subtelne rysy i niezbyt mocne zdrowie. I choć są pełne optymizmu, nie wykazują zbyt dużej energii życiowej i dynamizmu. Jednak są one dobrymi gospodyniami, oddanymi żonami i kochającymi matkami. Dlatego rodzina i bliscy darzą je na co dzień sympatią. Mężczyźni spod znaku Ryb są podejrzliwi i dumni. Bywają także rozrzutni i niezaradni, potrafią także roztrwonić majątek. Pomimo to są wzorowymi, pracownikami, dobrymi mężami i przykładnymi ojcami. Najkorzystniejsze połączenie: Najlepszy związek Ryby zawiązują z Rakiem, nie mniej trwałą więź stanowią z Koziorożcem. Rady dla osób spod znaku Ryb: Przeznaczeniem Ryb jest stan małżeński. Dlatego jak najszybciej w życiu dorosłym powinny one do niego dążyć. Osoby samotne może spotkać w życiu wiele zmartwień, kłopotów i trosk. Ryby mogą uzyskać majątek na drodze spadku lub przypadkowych darowizn. Nie należy jednak od urodzenia liczyć na los, albowiem każdy człowiek jest kowalem swojej fortuny. Ryby w wielu przypadkach mogą liczyć na spadek rodzinny lub darowiznę. Ważne jest, aby nie ulegały one wpływowi otoczenia. Pod żadnym pozorem nie należy słuchać się osób, które mogłyby przyczynić się do rozbicia rodziny. Przestroga: do spraw prywatnych podchodźcie rozumowo, cierpliwie i z rozsądkiem, bo tylko takie postępowanie doprowadzić może Was do szczęścia. 

Baran

Przyjazne znaki: Lew, Strzelec, Bliźnięta, Wodnik. Ludzie urodzeni pod tym znakiem są odważni, inteligentni, pewni siebie i godni zaufania. Mają bardzo szlachetny charakter. Ich sumienność nakazuje im ostrożne działanie, by nie stracić tego, co już osiągnęli w życiu. Pracowitość to zaleta, która daje im doskonałą pamięć przynoszącą wiele sukcesów, ale także niepowodzeń. Są dość tolerancyjni, lecz do pewnych granic. Dlatego zwykle przybywa im przyjaciół. Są zapraszani do towarzystwa. Jako szef mężczyzna Baran jest jednak szorstki i krytyczny dla swoich pracowników. Kobiety urodzone pod znakiem Barana cechuje szlachetność, uroda, pracowitość i otwartość. Są one szlachetne, dowcipne i chętne do ciągłego nabywania wiedzy i doświadczenia. Jednak dla kobiet spod innych znaków mogą okazać się złośliwe, pogardliwe i niezbyt miłe. Istnieje niebezpieczeństwo, że kobiety spod znaku Barana, które szybko nabyły majątek mogą go roztrwonić. Mężczyźni spod znaku Barana są popędliwi, lubią często zmieniać raz podjęte decyzje, w miłości zmienni. Umieją pozyskiwać sobie poparcie innych. Mają więc wielu zwolenników. W przypadku kariery politycznej mężczyzna Baran dochodzi wysoko do władzy, jednak nierzadko szybko i z hukiem ją traci. To, co kobietom może podobać się w Baranach to ładny ubiór oraz klasa. Mężczyzna Baran ma zwykle problem z podjęciem decyzji o zawarciu związku małżeńskiego, lecz kiedy już to zrobi jest mężczyzną bardzo oddanym, zatroskanym o rodzinę, stałym i godnym zaufania. Dba o swoje potomstwo, którym chce zapewnić jak najlepszą przyszłość. Najkorzystniejsze związki: Najlepsze związki małżeńskie Baran tworzy z Lwem. Są one z reguły harmonijne i szczęśliwe. Związek ze strzelcem jest dla Barana także owocny. Rady dla osób spod znaku Barana: Osoby urodzone pod tym znakiem szybko odnajdują się w życiu rodzinnym, prywatnym a także zawodowym. Powinny one dobrze przemyśleć decyzję o wyborze swojej drugiej połówki. Jeśli uda się to Baranowi, wszystko inne nie będzie stanowiło w jego życiu większych problemów. Baran powinien jednak dołożyć wszelkich starań, aby pracować nad swoim charakterem, gdyż niektóre jego cechy mogą sprawić wiele trudności w porozumiewaniu się z podwładnymi. Powinien także liczyć na własne siły, bo dzięki nim może zyskać zaufanie otoczenia. Ujawnione zdolności artystyczne Barana mogą przyczynić się do osiągnięcia szczęścia i harmonii w życiu .

Byk

Przyjazne znaki: Lew, Strzelec, Bliźnięta, Wodnik. Kobiety spod znaku Byka są silne, lecz nigdy nie ujawniają swojej przewagi nad kobietami spod innych znaków. Mężczyźni są zwykle mili, uprzejmi i tolerancyjni, akceptowani przez towarzystwo. Są postrzegani jako ludzie dobrzy, lecz zdarzają się wśród nich także i złośliwi. W pracy miewają nie trudności, które wynikają z ich surowego i szorstkiego stylu bycia i stałego charakteru. Kobiety urodzone pod tym znakiem cechuje odwaga, energiczność i dynamizm. Mają one często wygórowane ambicje co jest powodem wielu sprzeczek rodzinnych. Bywają bardzo zazdrosne, co może źle wpłynąć na ich wizerunek. Jako matki są jednak nienaganne, dbają o własne dzieci, są troskliwe, pragną budować doskonałą atmosferę domowego ogniska. Mężczyźni są bardzo odważni i często przedsiębiorczy. Potrafią odnaleźć się w wielu sytuacjach życiowych. Wynagradzają hojnie wszystkich, którzy są dla nich dobrzy i pomocni. W małżeństwie najwierniejsi mężowie. Najkorzystniejsze połączenia: Najlepszym połączeniem jest małżeństwo Byka z Lwem, nie mniej także szczęśliwymi związkami są Byk z Rakiem. Rady dla osób spod znaku Byka: Osoby te mogą wiele osiągnąć, dlatego za wszelką cenę powinny dążyć do osiągnięcia swoich celów życiowych. Potrafią bowiem gromadzić oszczędności osiągając przy tym wiele sukcesów. Wszelkie niepowodzenia powinny być odbierane jako próba wzmocnienia charakteru. 

Bliźnięta

Przyjazne znaki: Waga, Wodnik, Baran, Lew. Osoby spod znaku Bliźniąt cechują się pracowitością oraz zaradnością. Twórczo rozwiązują problemy, mogą zaradzić wielu niepowodzeniom. Są także mile widziani w towarzystwie. Ważna jest dla nich opinia otoczenia, często wręcz lubują się w pochlebstwach kierowanych pod ich adresem. Łatwo ulegają wpływom otoczenia. Są nierozważni w swoich działaniach, mogą wyrazić zgodę na duże przedsięwzięcia, których nie są w stanie doprowadzić do końca. Nie potrafią skupić się na jednej rzeczy, często wykonują kilka zadań jednocześnie i ich nie kończą. Ciekawość umożliwia im zdobywanie wiedzy. Mają cięte i ironiczne poczucie humoru. Wiecznie powątpiewają. Mają także często słomiany zapał. Kobiety spod znaku Bliźniąt kryją w sobie wiele pozytywnych cech, które mężczyźni muszą w nich odkryć. Są one przyjazne, miłe, urodne a także zalotne. W kwiecie wieku posiadają duży zasób wiedzy. Są także inteligentne. W małżeństwie raczej wierne, choć często ich wierność wystawiana jest na próbę. Mężczyźni spod znaku Bliźniąt zostali obdarowani rozwagą i roztropnością. Są z reguły sprytni i błyskotliwi. Jeśli zaplanują sobie wykonanie jakiegoś zadania są zwykle dociekliwi i chętni do nauki. Charakteryzuje ich uprzejmość i przebiegłość. Mężczyźni spod znaku Bliźniąt najlepiej funkcjonują w małżeństwie z inteligentnymi kobietami. Są przykładnymi i dobrymi ojcami. Najkorzystniejsze związki: Związek małżeński Bliźniąt i Koziorożca jest idealny, podobnie Bliźniąt z Wagą i z Rakiem. Rady dla osób spod znaku Bliźniąt: Bliźnięta mogą być często rozczarowane otoczeniem. Zmiany mogą być dla nich dokuczliwe i przykre. Jednak po uporaniu się z chwilowymi problemami, korzystnie wpływają na Bliźnięta, przynosząc im szczęście. Towarzystwo rodziny i przyjaciół pozytywnie wpływa na osoby urodzone pod tym znakiem. 

Rak

Przyjazne znaki: Ryby, Skorpion, Byk, Panna. Osoby urodzone pod tym znakiem działają bardzo uspokajająco i kojąco na innych ludzi. Są one łagodne, miłe, lubią kulturę i sztukę. Raki nie cierpią pozerstwa i zarozumialstwa, ponieważ same są istotami subtelnymi i taktownymi. Jednak często ulegają wpływowi otoczenia, które ich zalety wykorzystują do niecnych celów. W chwilach smutku Raki odczuwają niepokój i zwątpienie. Lubią swoją osobowość, dlatego wciąż podkreślają i zachwalają swój charakter, chcą być przy tym także chwalone przez otoczenie. Bywają chwiejne i niezdecydowane, nawet gdy podejmą już decyzję zastanawiają się nad jej zmianą. Mają często wątpliwości co do różnych podejmowanych przez nie działań. Kobiety Raki są kochającymi, ciepłymi matkami i żonami. Oddają się całe swojej rodzinie. Uwielbiają mężczyzn, w których znajdują oparcie. Jeśli spotkają partnera o wyraźnym charakterze i zaradnego wówczas są bardzo szczęśliwe. Szukają one pomocy i oparcia w życiu. Mężczyznę Raka cechuje skromność i nieśmiałość. Jest on bardzo towarzyski. Zdarzają się także i tacy, którzy są nerwowi, kłótliwi i opryskliwi, co nie daje im wielu zwolenników i nie ułatwia życia codziennego. Z reguły są trudnymi małżonkami. Najkorzystniejsze związki: Związki Raka z innym Rakiem są bardzo korzystne i szczęśliwe. Dobre połączenie stanowi także para spod znaku Raka i Skorpiona. Rady dla osób spod znaku Raka: Raki jak mało kto mogą liczyć na spadek rodzinny. Nierzadko musza jednak godzić się z utratą kogoś bliskiego. Dlatego nie należy wracać wciąż do tego co było i nie patrzeć w tył. Rakom może często towarzyszyć uczucie osamotnienia, lecz wówczas nie powinny rozczulać się nad swoim losem i problemami, lecz patrzeć w przyszłość. Uporanie się z chwilowymi problemami może Rakom przynieść sukcesy zawodowe. Raki nie mogą zapomnieć o pracy, która stanowi dla nich podstawę wszystkiego.

Lew

Przyjazne znaki: Baran, Strzelec, Waga, Bliźnięta. Osoby urodzone pod znakiem Lwa mają bardzo pozytywny wpływ na środowisko. Są one życzliwe, ambitne i wrażliwe jednak nie ujawniają się zbyt wiele w społeczeństwie, wolą się nie wyróżniać spośród tłumu. Bardzo często ich cechą jest duma, lecz bez pogardy dla innych. Są zainteresowani wieloma różnymi dziedzinami, często lubią samodzielnie rozwiązywać zadania dlatego sprawiają przy tym wrażenie jakby byli samolubni. Nie popadają zbyt często w zdenerwowanie, są ludźmi cichymi i spokojnymi, jednak gdy ktoś zajdzie im za skórę potrafią być bardzo gwałtowni i porywczy. Zdarza się też, że lubią snuć intrygi. Kiedy zdecydują się na wyrażenie swojej opinii robią to w sposób bardzo trafny i bystry. Lwy posiadają często zdolności analitycznego myślenia, mają umysł otwarty na zdobywanie wiedzy. Kobiety urodzone pod znakiem Lwa bardzo często zachowują się złośliwie w stosunku do kobiet spod innych znaków. Są często uparte, gadatliwe i zawzięte. Planeta jednak nie oszczędziła im urody. Kobiety Lwy są piękne i zgrabne. W małżeństwie? oddane partnerki i towarzyszki na całe życie. Są dobrymi matkami. Bardzo często pomagają mężom w prowadzeniu firmy np. handlowej. Mężczyzna Lew to najczęściej osoba cechująca się odwagą, śmiałością, stałością w małżeństwie i oddaniem w przyjaźni. Kiedy znajdzie się w niezręcznej sytuacji zawsze wyjdzie z niej cało. Mówi się, że mężczyźni Lwy noszą szczęście w rękawie, które nigdy ich nie opuszcza. Są oni dobrymi mężami i przykładnymi ojcami kochającymi rodzinę. Najkorzystniejsze związki: Lwy mogą liczyć na udane związki z Pannami lub z osobami spod tego samego znaku. Rady dla osób spod znaku Lwa: Osoby urodzone pod znakiem Lwa powinny stale poszerzać swe horyzonty zawodowe, dążyć do zawierania nowych znajomości, bo te mogą przynieść im wiele korzyści. Nie powinny jednak tkwić w jednym miejscu, muszą dążyć do innowacyjności i zawierania nowych przyjaźni. Ponieważ od dziecka stworzeni są do spełnienia własnych pragnień i osiągania sukcesów.

Panna

Przyjazne znaki: Byk, Koziorożec, Rak, Skorpion. Osoby urodzone pod znakiem Panny są inteligentne i pracowite. Szczególnie dbają o rzetelne wykonywanie swoich obowiązków w pracy zawodowej. Nauka nie sprawia im trudności, dlatego często nie potrafią zrozumieć ludzi mniej zdolnych, sprawiają wtedy wrażenie zarozumiałych. Posiadają o sobie wysokie mniemanie, dlatego często niepotrzebnie mieszają się w sprawy innych. Ich bojaźliwość i chwiejność stwarza im często wiele problemów. Kobiety urodzone pod znakiem Panny są pomocne, uczynne, bojaźliwe i pobożne. Często mogą one snuć plany o pójściu do zakonu. Te, które wybiorą małżeństwo są dobrymi żonami i matkami. Mężczyźni spod znaku Panny są wspaniałomyślni, lubią czystość i porządek. Potrafią osiągać cele, do których dążą. Bardzo szybko zdobywają sympatię innych. Zdarza się, że marzą o sławie i życiu w luksusach, dlatego też nie raz postępują nierozważnie. Są także przykładnymi i dobrymi ojcami, pragną dać z siebie jak najwięcej, by zapewnić dzieciom najwyższe standardy. Najkorzystniejsze połączenia: Połączenie osoby spod znaku Panny z inną osobą urodzoną pod tym samym znakiem zapewnia szczęście i harmonię w małżeństwie. Związek Panny z Koziorożcem może także przynieść zadowolenie. Panny nie powinny łączyć się z Wagami. Rady dla osób spod znaku Panny: Osoby urodzone pod znakiem Panny posiadają z reguły dobre zdrowie. Jednak czasami miewają skłonności do wmawiania sobie choroby. Są one wytrwałe i pracowite, dlatego mogą osiągnąć wiele sukcesów w życiu. Mają zdolności kierownicze. Mogą kierować z powodzeniem zakładem przemysłowym lub zajmować się handlem. Jednak muszą uważać, aby nie naruszyć swojej reputacji, bowiem w swym gronie znajomych mogą nie mieć także wrogów. Powinny opierać się na starych sprawdzonych znajomościach a unikać nowych lub podchodzić do nich z rezerwą. Nie powinny także zniechęcać do siebie swoich przełożonych, bo nie zawsze wychodzi im to na dobre. 

Waga

Przyjazne znaki: Wodnik, Bliźnięta, Lew, Strzelec. Osoby urodzone pod znakiem Wagi cechuje zmienność. Lubią porządek, jednak nie wykazują zbyt dużej chęci do pracy, wolą nie przemęczać się zbytecznie i omijają wysiłek. Są nieco lekkomyślne, hojne i nadmiernie rozrzutne. Bardzo często marzą i fantazjują, snują niestworzone plany, na które marnują wiele swojej energii. Większa część ludzi spod znaku Wagi to osoby sprawiedliwe, nieprzesadne, ambitne i spokojne. Kobiety Wagi to osoby szczęśliwe, jednak kłótliwe, podejrzliwe, lubiące wzbudzać awantury. Mają wielu wielbicieli. Najbardziej cenią sobie ludzi, którzy są im bliscy. W małżeństwie są oddanymi żonami. Kochają rodzinę i dzieci, przy tym troszczą się o nią i dbają przez cały czas. Mężczyźni są z reguły przystojni i elokwentni. Potrafią swoją mową imponować otoczeniu. Uwielbiają wygodne i spokojne życie. Odnoszą także wiele sukcesów zawodowych. Potrafią być dobrymi mężami i kochającymi ojcami. Jednak niektórzy z nich mogą być kłótliwi i niezgodni. Najkorzystniejsze związki: Każdej osobie spod znaku Wagi największe szczęście przyniesie związek z osobą spod tego samego znaku. Rady dla osób urodzonych spod znaku Wagi: Wagi powinny wykorzystywać i rozwijać zdolności humanistyczne, które posiadają. Nie powinny one jednak zabierać się za reżyserię lub kierowanie na planie filmowym ponieważ nie są dobrymi organizatorami. Nie powinny także zabierać się za handel ze względu na ich lekkomyślność. W życiu Wagi są poddawane wielu próbom, jednak każdą niekorzystną zmianę powinny traktować wyrozumiale.

Skorpion

Przyjazne znaki: Rak, Ryby, Panna, Koziorożec. Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona są zazwyczaj przyjemne i miłe. Posiadają dość duże zdolności intelektualne, dążą do osiągnięcia wysokiego statusu materialnego. Bardzo często lubią składać płonne obietnice, których nie dotrzymują. Mają wysokie mniemanie o sobie, które często stwarza im wiele kłopotów. Zwykle nie przyznają się do popełnianych przez siebie błędów. Kobiety spod znaku Skorpiona bywają kokieteryjne, lubią zwodzić mężczyzn, dawać słowa bez pokrycia, są chwiejne. Bywają także niekonsekwentne i rozchwiane. Jednak w rodzinie są stabilnymi matkami i żonami i dobrze spełniają się w swoich domowych obowiązkach. Mężczyźni są często gadatliwi, nieco samolubni i nie przepadają zbyt za towarzystwem. Lubią sobie schlebiać i postrzegają swoje osiągnięcia za bardzo wysokie, dlatego też często są często niewyrozumiali dla innych, mniej zaradnych od siebie. Bywają także kłamcami. W małżeństwie mogą być trudni ponieważ nie może ich ominąć żadna okazja, chcą więc być wszędzie. Jako ojcowie bardzo lojalni, skłonni oddać potomstwu wszystkie swoje siły i cały życiowy dorobek. Najlepsze związki: Dla Skorpiona najlepszy jest związek z innym Skorpionem. Jak nikt inny znają oni swoje charaktery i dogadują się ze sobą świetnie. Rady dla osób spod znaku Skorpiona: Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona nie powinny zajmować stanowisk kierowniczych, mają bowiem pod tym względem zbyt wiele wad. Powinny zmniejszyć swoje gadulstwo, być mniej zawzięte i nie pokazywać swoich nerwów światu. Przecież lepiej mieć w swoim środowisku więcej przyjaciół niż wrogów, jednak to wymaga taktownego zachowania. Tylko praca nad własnym charakterem może być przyczyną wielu sukcesów np. w handlu, do którego Skorpion ma duże predyspozycje. Jednak finalnie każde niepowodzenie Skorpiona kończy zazwyczaj sukcesem.

Strzelec

Przyjazne znaki: Baran, Lew, Waga, Wodnik Osoby spod znaku Strzelca są pracowite, przedsiębiorcze, postępowe i konsekwentne. Lubią wszelkie innowacje i zmiany. Cechuje je otwartość, prawdomówność, uczciwość i oszczędność. Są zdolne i bystre w podejmowanych przez siebie przedsięwzięciach, rzetelnie spełniają powierzone im zadania, ważny jest dla nich także porządek. Złe cechy Strzelca to wybuchowość i gniew, przez które zraża do siebie dobrych i przyjaznych ludzi. Kobiety bywają zarozumiałe i nieczułe. Jednak dla rodziny wręcz przeciwnie, są szlachetne i czułe. W małżeństwie to dobre towarzyszki, potrafią rozwijać zainteresowania wspólnie z mężami. Są dobrymi gospodyniami. Troszczą się także o swoje potomstwo. Mężczyźni z uwagi na poświęcanie czasu na sprawy społeczne bywają trudnymi mężami. Posiadają duży temperament, dbają o środowisko przyjaciół i znajomych. Mają bardzo rozwinięte cechy fizyczne takie jak sprawność i zwinność, jednak ich cechy psychiczne to rozklejenie się, lekkomyślność i przeżywanie trudności. Sprawy finansowe nie są dla nich ważne. Najkorzystniejsze związki:w małżeństwie na Strzelca czekają różne nieporozumienia i niepowodzenia, dlatego powinien być on bardzo wyrozumiały i cierpliwy. Jeśli Strzelec będzie postępował nierozsądnie, wówczas może znaleźć się w kryzysie. Osoby spod tego znaku osiągają często powodzenie w pracy zawodowej, dlatego nie powinny bać się wyzwań, jakie przed nimi stawia życie. Strzelec wiele czasu spędza poza domem lub za granicą, ma bowiem duże predyspozycje do pracy w handlu lub w polityce. Na osoby spod znaku Strzelca czekają zwykle wysokie stanowiska, ponieważ są one bardzo uzdolnione.

Koziorożec

Przyjazne znaki: Panna, Byk, Ryby, Skorpion. Osoby urodzone pod znakiem Koziorożca są stanowcze, pracowite, rozsądne i wynalazcze. Dla otoczenia są przyjazne, życzliwe, można powierzyć im własne tajemnice, sprawiają wrażenie nieco chłodnych, gdy zwierzają im się bliskie osoby. Nie znoszą jednak mieszania się do ich spraw prywatnych i intymnych, pragną bowiem być niezależne. Osoby spod znaku Koziorożca bywają także wyniosłe, niedostępne i dumne. Przywiązują zbyt wiele uwagi do ubioru i wyglądu. Przejawiają w sobie często bardzo skrajne cechy takie jak hojność i dobroduszność a z drugiej strony skąpstwo i przesadę. Często podejmują wyzwania będące ponad ich siły. Kobiety wykazują się wieloma pozytywnymi cechami. Są wierne, gościnne, miłe i oszczędne. Cenią sobie bardzo rodzinę i dom. Mężczyźni są wygodni, ale zarazem praktyczni. W życiu potrafią zapewnić sobie dobrą posadę. Niestety często ujawniają takie cechy jak tyrania i lekceważenie innych. Lubią też rozkazywać i dyktować innym, co mają robić. Korzystne związki: Najlepszym dla Koziorożca jest związek z innym Koziorożcem. Niekorzystnym natomiast może okazać się związek ze Skorpionem. Rady dla osób spod znaku Koziorożca: Niespodzianki w życiu Koziorożec powinien traktować ze spokojem. Bywa, że są nimi zmiany w zawodzie lub uszczerbki na zdrowiu z nieuleczalnymi chorobami włącznie. Co dziwne często bywa tak, że nagle Koziorożce zdrowieją i wiodą szczęśliwe i długie życie. W takiej sytuacji bardzo często udzielają się społecznie, zajmują wysokie stanowiska i są obdarowywani wszelkimi zaszczytami. Koziorożce pracujące w przemyśle muszą liczyć się z wieloma podróżami. Nie powinni jednak mieszać się w sprawy dla siebie trudne i kłopotliwe.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym