29 marca 2020 (Niedziela)
Imieniny: Cyryl, Józef Zenon
C Baran
(21.03 - 19.04)
09.02.2018, 15:00

Zmuszali 200 NIEWOLNIKÓW do pracy na uprawie. Trudno uwierzyć, że doszło do tego w dzisiejszych czasach

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
4616
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Trzy osoby zostały aresztowane za aktywny udział w zniewoleniu i zmuszaniu 200 imigrantów do pracy na uprawie kwiatów w angielskim mieście Manaccan.

Do zatrzymań doszło, gdy do służb porządkowych dotarła informacja o potencjalnych niewolnikach przetrzymywanych na Bosahan Farm, prawdopodobnie sprowadzonych do kraju poprzez fałszywą ofertę pracy. Trzy osoby odpowiedzialne za zorganizowanie tego współczesnego „obozu pracy” trafiły do aresztu, gdzie niedługo zostaną przesłuchane

Aby zapewnić wyzwolonym niewolnikom odpowiednie warunki do przetrwania, zarząd Kornwalii zorganizował dla nich specjalną noclegownię. Jak podają przedstawiciele policji, ofiary okrutnego procederu to głównie migranci zarobkowi pochodzący z Litwy, Rumunii i Bułgarii.

„Policjanci z Kornwalii, wraz z organizacjami walczącymi z wyzyskiem w pracy, oraz przy wsparciu przedstawicieli Armii Zbawienia, przeprowadzili operację mającą na celu wyzwolenie oraz zadbanie o bezpieczeństwo odnalezionych ofiar niewolnictwa”, ujawnił przygotowany przez służby raport.

„Specjaliści rozpoczęli odpowiednie procedury na farmie Bosahan Farm na podstawie podejrzeń, że przy uprawie bezprawnie wykorzystywani do pracy są zniewoleni imigranci. Trójkę zarządców obiektu aresztowano i przedstawiono im zarzuty uiszczania niewolnictwa”, ujawnili funkcjonariusze.

Kathryn Taylor, działaczka skrzydła Armii Zbawienia walczącego z współczesnym niewolnictwem, zapewnia gotowość do zapewnienia ofiarom koniecznej pomocy: „Armia Zbawienia przyjmie pod swoje skrzydła i zaopiekuje się każdą osobą, która została niewolnikiem w tej przykrej sytuacji.”

„To kluczowe, żeby każda ofiara niewolnictwa otrzymała szansę na otrząśnięcie się ze swoich przeżyć w bezpiecznym i oferującym wsparcie środowisku, a także miała stały dostęp do niezbędnych dla ich dobrostanu usług i produktów”, dodaje Kathryn.

Aż trudno uwierzyć, że do tak zmasowanego wykorzystania pracy niewolników mogło dojść w dzisiejszych czasach, w tak rozwiniętym kraju pierwszego świata jak Wielka Brytania.

Czy współcześnie niewolnictwo ma się dobrze, pozostając przemilczanym problemem?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 37

Tak - 73%

Nie - 27%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym