9 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
16.06.2017, 08:28

Ze stopy tego mężczyzny zaczęła wyłaniać się... śruba chirurgiczna

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
15232
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

26-latek z Portland (USA) 9 miesięcy temu przeszedł skomplikowaną operację stopy, którą złamał w trakcie amerykańskiego festiwalu Burning Man. Od operacji minęło jednak wystarczająco dużo czasu, by mężczyzna zdołał zapomnieć, że w jego stopie wciąż znajduje się mnóstwo zespalających kości śrub chirurgicznych. I właśnie z powodu tego drobnego przeoczenia jego oczom ukazał się widok, którego z całą pewnością wolałby uniknąć.

W trakcie operacji złamania kości stopy chirurg łączy ze sobą naruszoną tkankę kostną specjalistycznymi śrubami kostnymi, które po wprowadzeniu do organizmu prezentują się na rentgenie w następujący sposób:

26-latek widział przed operacją śruby, które za kilka godzin miały znaleźć się w jego ciele, jednak nigdy nie przypuszczał, że zobaczy je po raz kolejny, gdy zaczną stopniowo torować sobie drogę na zewnątrz.

Noga z dnia na dzień puchła i nabierała sinego koloru, jednak mężczyzna był przekonany, że właśnie w ten sposób przebiega proces jej gojenia. Gdy zaś pojawiło się wybrzuszenie, które zaczęło powodować dyskomfort podczas noszenia butów, 26-latek... kupił szersze i większe obuwie, bagatelizując sprawę przez kolejne 4 miesiące.

Wybrzuszenie nie dawało za wygraną, przypominając o sobie silnym, nieustającym bólem. Aż do zeszłego tygodnia. "Gdy się obudziłem, skóra na wypukłości całkowicie się wytarła i mogłem zobaczyć śrubę wystającą mi ze stopy. Najdziwniejsze było jednak to, że całkowicie przestałem odczuwać ból", skomentował. Wtedy jego oczom ukazał się ten widok:

Zdjęcie, które zdecydował się opublikować na serwisie Reddit, momentalnie zyskało ogromny rozgłos. Internauci zaczęli wypytywać go o detale związane z dziwną przypadłością, a samo zdjęcie w krótkim czasie obiegło internet.

Mężczyzna chcący zachować anonimowość tłumaczy, że poważnego urazu nabawił się podczas niewinnej zabawy na wspomnianym we wstępnie wydarzeniu, w trakcie której kręcił się w kółko ze swoją znajomą. Właśnie wtedy się potknął, po czym jego nogi się o siebie zablokowały, a ciało z impetem przekręciło na bok, łamiąc w ten sposób kości stopy. Do ich ponownego zespolenia chirurg zużył aż 10 śrub chirurgicznych i 3 metalowych wstawek.

26-latek wrócił do zajmującego się nim lekarza, który usunął z jego stopy blisko 4 cm śrubę ze zdjęcia poniżej.

Pomimo sporego rozmiaru otworu, który powstał w wyniku wyjęcia śruby, rana goi się całkiem szybko i bezboleśnie. Wyjęcie pozostałych śrub zaplanowano na przyszły miesiąc. Mimo wszystko chirurg mężczyzny przyznał, że tego typu przypadki zdarzają się niezwykle rzadko. Część osób decyduje się nawet na pozostawienie śrub w swoim ciele na zawsze, o ile stalowe elementy nie powodują u nich żadnego dyskomfortu. Winę za całą sytuację ponosi 26-latek, który najzwyczajniej nie oszczędzał nogi w trakcie wielomiesięcznej rekonwalescencji, sprawiając, że śruba się poluzowała i straciła mocowanie, powoli zmierzając na zewnątrz. Jego kości zrosły się jednak we właściwy sposób i drobny ubytek w żadnym wypadku nie wpłynie na końcową sprawność i stan zdrowia mężczyzny.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym