04.08.2014, 18:05

Zbiór Najlepszych Cytatów z serialu Gra o Tron.

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
39407
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
Który jest Twoim ulubionym?

Tyrion Lannister

Nigdy nie zapominaj tego, kim jesteś. Świat z całą pewnością nie zapomni. Uczyń z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Petyr Baelish

Chaos jest niczym drabina. Wielu próbuje się po niej wspinać, jednak ponoszą porażkę i na zawsze porzucają dalsze próby. Upadek ich łamie. Niektórzy zaś otrzymują taką szansę, ale zamiast tego kurczowo trzymają się królestwa, bogów albo miłości. To tylko złudzenie. Jedynie drabina i wspinanie są prawdziwe.

Tywin Lannister

Każdy, kto musi powtarzać, że jest królem, tak naprawdę nim nie jest.

Aemon Targaryen

Czym jest honor wobec miłości do kobiety? Czym jest obowiązek wobec radości, jaką się czuje, kiedy trzyma się w ramionach nowo narodzonego syna… albo wspomnienia uśmiechu barta? Wiatr i słowa. Słowa i wiatr. Jesteśmy tylko ludźmi, których bogowie uformowali do miłości. Oto istota naszej chwały i naszej tragedii…
Czy mężczyzna może być odważny, gdy odczuwa lęk? To jedyna taka chwila, gdy mężczyzna może być prawdziwie odważny.

Sandor Clegane "The Hound" i Arya Stark

- Nie ma prawdziwych rycerzy, tak samo jak nie ma bogów. Ten, kto nie potrafi obronić się sam, powinien zginąć, ustępując miejsca tym, którzy potrafią. Światem władają ostra stal i silne ręce. Nie wierz tym, którzy twierdzą inaczej. - Jesteś okropny. - Jestem szczery. To świat jest okropny.
Rhaegar waczył dzielnie. Rhaegar walczył szlachetnie. Rhaegar walczył honorowo. I Rhaegar zmarł.

Petyr Baelish

Zawsze dbaj o to, by wrogowie byli zbici z tropu. Jeśli nie są pewni, kim jesteś czy czego chcesz, nie będą wiedzieli, co zrobisz za chwilę.

Jaime Lannister

Wówczas przestajesz odczuwać rany, ból na plecach od ciężaru zbroi czy pot wchodzący ci do oczu. Przestajesz czuć, przestajesz myśleć, przestajesz być sobą. Jest tylko walka, wróg, kolejny przeciwnik, i następny, i następny, i następny… I wiesz, że oni są przerażeni i zmęczeni. Ale ty nie jesteś. Jesteś żywy, a dookoła jest śmierć… A ich miecze poruszają się tak wolno, że możesz między nimi tańczyć roześmiany.

Jaime Lannister

Jest tak wiele przysiąg – nieustannie każą ci składać przysięgi. Broń króla. Bądź posłuszny królowi. Dochowuj jego sekretów. Wykonuj jego polecenia. Bądź gotów za niego umrzeć. Szanuj ojca. Kochaj swą siostrę. Chroń niewinnych. Broń słabych. Szanuj bogów. Przestrzegaj prawa. Tego jest za wiele. Niezależnie od starań, łamiesz którąś z przysiąg.

Syrio Forel

Jest tylko jeden bóg - nazywa się Śmierć. A co mówimy bogowi śmierci? Nie dzisiaj.

Tyrion Lannister

Umysł potrzebuje książek, tak jak miecz potrzebuje osełki by zachować swoją ostrość.

Tywin Lannister

Lew nie przejmuje się zdaniem owiec.

Eddard Stark

Ten, kto wydaje wyrok, powinien go także wykonać. Jeśli chcesz odebrać komuś życie, powinieneś spojrzeć mu w oczy i wysłuchać jego ostatnich słów. Jeśli zaś nie masz na to odwagi, nie możesz być pewien, czy ten człowiek zasługuje na śmierć.
Czytaj więcej
Udostępnij znajomym