5 kwietnia 2020 (Niedziela)
C Baran
(21.03 - 19.04)
12.10.2017, 19:00

Zamordował sześć osób, bo były… wampirami?!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
30459
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Podejrzewał, że są krwiopijczymi bestiami, więc ich zabił. Straszne zdarzenie miało miejsce w Malawi. Szybko wybuchła panika i miejscowi zaczęli polować na wampiry, a ktokolwiek był podejrzany o bycie jednym z nich, musiał prędko uciekać.

Policjanci starali się opanować sytuację, ale sami bali się zapuszczać w niebezpieczne tereny. Tym bardziej, że miejscowi odgrodzili teren, aby nikt nie przedostał się do środka. ONZ podjęło próbę ewakuowania ludzi po tym jak wyszło na jaw, że tajemniczy zbrodniarz zabił przynajmniej sześciu ludzi, ponieważ byli „wampirami”.

Morderców prawdopodobnie było więcej i nawet policja nie chciała z nimi zadzierać. Ofiary miały być posądzane o wysysanie krwi i magiczne rytuały. Ostatni znany nam atak to ten, gdzie zbrodniarz pobił dwie osoby na śmierć, bo podejrzewał, że wysysają innym krew. Osoby, które gangsterzy podejrzewali o spiskowanie z wampirami również zostały zamordowane. „Nie ma żadnych dowodów. Musimy winić społeczność, która nie przyszła na policję po pomoc” mówi policjant, plotki o wampirach w okolicy są już obecne od bardzo długiego czasu, ale żadna z nich jeszcze nie okazała się prawdziwa”.

 

Niektóre służby patrolują teren i starają się reagować, kiedy to konieczne, ale nie jest to łatwe. Większość członków ONZ została przeniesiona w bezpieczniejsze miejsce. Morderstwa stały się częstsze od około połowy września i nie wydaje się być im końca. Sytuacja jest znana również najwyższym oficerom, a nawet prezydentowi, który mówi, że problem jest realny, ale trudno na niego cokolwiek zaradzić. W tych wiejskich terenach Malawi wiara w wiedźmy, czary i inne mary jest bardzo popularnym zjawiskiem. Każdy z tych omenów jest dla nich największym strachem. Prawdopodobnie do tej sytuacji doprowadziła niewiedza i niski poziom edukacji jak to, zazwyczaj, w krajach trzeciego świata bywa. Możemy tylko liczyć, że wkrótce sytuacja się uspokoi i nikt już nie ucierpi przez przesądy i prawo, którym sami władają.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym