30 maja 2020 (Sobota)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
26.01.2018, 18:00

Założył na siebie 10 par ubrań, żeby uniknąć opłat na lotnisku. Ochronie się to nie spodobało

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2716
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Mężczyznę usiłującego przedostać się z Islandii do Londynu nie wpuszczono do samolotu, po tym jak odkryto, że ma na sobie osiem par spodni i aż dziesięć koszul. Pasażer chciał w taki pomysłowy sposób zmniejszyć wagę swojego bagażu, a tym samym koszt wniesienia go na pokład.

Ryan Carney Williams, przez przyjaciół znany pod pseudonimem „Ryan Hawaii”, zatrzymany został na lotnisku po tym, jak pracownicy obiektu zauważyli, że ma on na sobie podejrzanie dużą ilość ubrań.

Pomimo tego, że zawrócono go z lotniska, mężczyzna nie zraził się tym, że jego plan na zaoszczędzenie kilku funtów spełzł na niczym. Następnego dnia Ryan spróbował wprowadzić go w życie po raz drugi. Rezultat był jednak taki sam.

„Decyzja o odmówieniu pasażerowi wejścia na pokład samolotu nie była w żadnym wypadku podyktowana pobudkami innymi, niż tymi wynikającymi z jego nieodpowiedniego zachowania”, wyjaśniła przedstawicielka linii lotniczych, odpierając zarzuty o potencjalnie niewłaściwym potraktowaniu Ryana w tej sytuacji.

Warto zauważyć, że zawrócony z lotniska mężczyzna otrzymał zwrot kosztów biletów.

„Grzecznie czekałem w kolejce, wraz z innymi pasażerami, nie wzbudzając żadnych podejrzeń. Mimo to odmówiono mi wejścia na pokład samolotu”, przypomina sobie Ryan, „Wezwano do mnie ochronę. Zacząłem więc filmować całą tę absurdalną sytuację”, dodaje.

Podczas gdy Ryan próbował wyjaśnić ochroniarzom, że ma prawo ubierać się tak, jak sobie tylko wymarzy, w obiekcie pojawili się policjanci. Stróże prawa, po zbadaniu sytuacji, przyznali pomysłowemu pasażerowi rację. Mimo to funkcjonariusze nie mogli w żaden sposób wpłynąć na decyzję podjętą przez zarząd lotniska.

To nie pierwsza taka historia, kiedy „oszczędny” pasażer linii lotniczych próbował przemycić na sobie duże ilości ubrań.

Jak się okazuje, ukrycie się pod tak grubą warstwą dzianiny stwarza zagrożenie dla zdrowia, nawet na klimatyzowanym pokładzie samolotu. W 2015 roku James McElvar, wokalista szkockiej grupy muzycznej Rewind, stracił przytomność w trakcie lotu, niemalże „ugotowawszy się” pod dwunastoma warstwami ubrań.

Ostatecznie, bohaterowi tej historii, Ryanowi Carney Williamsowi, udało się wrócić do domu w Anglii, jednak dopiero po tym, jak skorzystał z droższych usług norweskich linii lotniczych.

Czy latanie samolotami jest zbyt drogie?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 79

Tak - 70%

Nie - 30%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym