31 maja 2020 (Niedziela)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
29.07.2017, 10:13

Zabawki na stres, które możesz zrobić sobie sam

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
10661
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Stres. Kto go nie ma… Ciężko jest się wtedy uspokoić, popatrzeć z dystansu na problemy. Życie zdaje się jeszcze nam dokładać kolejnych zmartwień. A to coś w szkole/pracy, a tu znów stało się coś złego u najbliższych, zdenerwuje nas ktoś na ulicy… Lista może być długa. A gdy stres przychodzi człowiek najchętniej skupiłby się na czymś innym, wyżył na czymś, co się nie zniszczy (przynajmniej od razu) albo chociaż zajął patrzeniem na coś, co nas uspokoi.

Oto parę pomysłów na zabawki pomocne w takich stresowych sytuacjach. Co lepsze, możecie zrobić je sobie sami i próbować z ich pomocą okiełznać swoje rozjuszone nerwy.

1. Magiczny słoik

Kiedyś podobne rzeczy kupowaliśmy na odpustach lub przywoziliśmy z wakacji. Wstrząsało się i w szklanym pojemniku przez jakiś czas pływał w wodzie "śnieg", czyli styropian. Można samemu zrobić sobie taką zabawkę! Wystarczy nasypać do słoika trochę cekinów, brokatu czy wspomnianego styropianu, a następnie zalać wodą. A później wstrząsać i patrzeć jak pływa i cieszyć się błogim spokojem :) 

2. Woreczek antystresowy

Do tego potrzebny będzie - jak sama nazwa wskazuje - woreczek. Dodatkowo możemy sami go sobie uszyć, jeśli oczywiście umiemy. Wypełniamy go… no właśnie, tu też jest parę pomysłów! Może być piasek, drobne kamyki, fasola, ryż, twarde ziarna ciecierzycy… Gniecenie takiego worka w dłoniach jest naprawdę przyjemne.

3. Kubeł z ziarnem

Pamiętacie film Amelia? Dowiadujemy się, że główna bohaterka lubi zanurzać dłoń w worku z ziarnem. I to właśnie dla niektórych ludzi jest dobry sposób na stres. Nasyp do kubełka ziarna, np. wspomnianej już ciecierzycy czy ryżu i… uspokój się, zanurzając w nich dłonie.

4. Fidget spinner

Taka była podobno pierwotna funkcja tej zabawki. Odstresowująca. A więc tutaj link do poradnika, jak sobie zrobić tę zabawkę:

FIDGET SPINNER Z DREWNA

5. Gniotka

To jedna z popularniejszych zabawek na stres. I do tego jest prosta w wykonaniu! Wystarczy wziąć balon i napełnić go mąką lub glutowatą mazią zrobioną z wody i skrobi kukurydzianej - zależnie od źródła. Przy napełnianiu balonu przyda się lejek lub plastikowa butelka. W tym drugim przypadku "nadzienie" umieszczamy w butelce, nakładamy szyjkę balonu na gwint butelki i przelewamy/przesypujemy.

6. Gniotka II

Choć wymaga nieco trudu, to na pewno warto ją zrobić! Co to takiego? Jest to balon wypełniony polimerowymi kulkami, który służy do gniecenia, wyżywania się.

7. Ciastolina

...albo inna substancja do ugniatania, jak np. plastelina. Można ją kupić, ale można też zrobić samemu.Pamiętacie z czasów dzieciństwa ciastolinę, zrobioną z soli, wody i mąki? Ona również dobrze się sprawdzi. Nic, tylko zrobić i gnieść!

Czy obgryzasz paznokcie/ przygryzasz wargi lub palce w stresie?

Tak, nie nadążam z kupnem kremów regenerujących...
Nie, nie mam z tym problemów

Liczba głosujących: 109

Tak, nie nadążam z kupnem kremów regenerujących... - 69%

Nie, nie mam z tym problemów - 31%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym