23.10.2017, 15:02

Youtuber wydał 200 000 złotych na karty z Pokemonami. „To lepsza inwestycja, niż w nieruchomości”, zapewnia

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
3010
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Pochodzący z Anglii popularny YouTuber zainwestował £40,000 w kolekcję rzadkich kart do gry Pokemon. To dla niego nie tylko szansa na sentymentalny powrót do dzieciństwa, ale także, jak się okazuje, bilet do zarobienia niezłych pieniędzy.

Jay Swindler, działający pod pseudonimem „Jay from TGF”, opublikował niedawno nagranie, na którym wyjaśnia przed 700 000 fanów swoją niespodziewaną decyzję o wydaniu równowartości 200 000 złotych na ekscentryczny zakup.

Już na początku filmu mężczyzna zgadza się, że „dla większości ludzi będzie to trudne do zrozumienia”.

Youtuber wytłumaczył swoją decyzję o przeznaczeniu tak ogromnej sumy na zdobycie kolekcji kultowych kart kolekcjonerskich zasłaniając się przede wszystkim własną nostalgią: „Jestem fanem Pokemonów odkąd byłem małym dzieckiem”. Jednak nie tylko sentyment zaważył o jego szokującej inwestycji.

„Nie wiedziałem, że zbieranie kart z Pokemonami jest przez wielu traktowane tak poważnie, dopóki nie porozmawiałem z moim przyjacielem Barneyem, zawodowo zajmującym się handlem kartami kolekcjonerskimi”, przyznaje Jay.

„Zacząłem patrzeć na całą tą sprawę z Pokemonami przede wszystkim jak na świetną inwestycję. Stało się to dla mnie szansą na włożenie pieniędzy w przedmiot, który z czasem zyska na wartości, a przy tym pewnego rodzaju okazją na powrót do dzieciństwa i nostalgiczne wspominanie mojej dawnej fascynacji Pokemonami”, dodaje Youtuber.

To nie tajemnica, że w świecie Pokemonów nie da się zwyciężyć nie biorąc udziału w walce. Stąd też wydaje się być na miejscu, że Jay stał się posiadaczem nietypowej kolekcji podczas zaciętej aukcji na eBay, z trudem przebijając najwyższą ofertę.

W wywiadzie z mediami, Jay ponownie potwierdził, że jego Poke-zakup już niedługo okaże się opłacalną inwestycją. „Wartość kart prawdopodobnie wzrośnie w dniu premiery nadchodzącego filmu animowanego Pokemon, oraz po tym, jak oficjalnie zapowiedziany zostanie przygotowywany przez Hollywood film aktorski oparty o słynne anime”, mówi.

Czy przedmioty kolekcjonerskie to dobra inwestycja?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 44

Tak - 80%

Nie - 20%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym