30.06.2017, 10:17

Wynalazki z YouTuba

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
1433
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Kreatywni ludzie byli zawsze. Dożyliśmy jednak takich czasów, że mogą oni, oprócz wpadania na super pomysł i wykonania go, podzielić się swoją pracą. Dosłownie, z całym światem.

Poniżej przedstawiamy kilka z mnóstwa pomysłów znalezionych na YouTubie. Być może trochę niepokoi fakt, że do wykonania większości wystarczą przedmioty znalezione w domu lub kupione w sklepiku za rogiem.

Miotacz płomieni

Szczerze mówiąc, trudno stwierdzić, czy ogień z tego konkretnego miotacza jest jakiś bardzo groźny, do tego pewnie pali jak smok. Niemniej wygląda efektownie i pewnie można nieźle wystraszyć kogoś takim płomieniem z rękawa. A tak, miotacz zaprezentowany w tym filmiku zakłada się na nadgarstek, do zrobienia potrzeba głównie zapalniczki, gazu do nich i jeszcze paru drobiazgów.

Granat

Uspokajamy - raczej efektywna zabawka, choć też może być groźna, gdy nieodpowiednio użytkowana. Zresztą, nawet odpustowe petardy mogą być groźne. Bo właściwie do zrobienia tego granatu to potrzebne: petarda, zapałki, jakieś inne drobiazgi.

Długopis - miotacz strzałek

Mało jest osób, które nie robiły dmuchawek z obudowy długopisu. Tutaj mamy do czynienia z wynalazkiem podobnym, choć autor filmiku sugeruje stosowanie strzałek, których wykonanie prezentuje zresztą w innym video. A sama dmuchawka? Niewinna zabawka, czy może ma już potencjał, żeby zrobić krzywdę?

Zapalniczka

Niekonwencjonalna zapalniczka, zasilana baterią dziewięciowoltową. W wideo, w czasie wykonywania można mieć zagadkę, co z tego będzie. Autor filmiku prezentuje, ogólnie rzecz biorąc, gadżet działający poprzez wykonywanie zwarcia w obwodzie. Rozpalony żarnik przywodzi na myśl zapalniczki samochodowe. I trzeba przyznać, działa. 

Strzelba - zabawka

Na YouTube znalazło się nawet parę odcinków "Zrób to sam" Adama Słodowego. Kto pamięta tego pana? Ten to miał pomysły na zabawki, choć zawsze bezpieczne, co podkreśla kilkakrotnie w filmiku. Do zrobienia projektu Pana Adama potrzeba już trochę więcej, niż długopis, czy zapalniczka. Prezentuje wykonanie strzelby - zabawki. Tym na pewno nikt nikomu krzywdy nie zrobi. Niemniej jednak, jak twierdzi sam wykonawca, z pomocą takiej zabawki można podszkolić się w celowaniu.

 

Jest tego więcej. Podczas gdy niniejsza galeria skupia się raczej na hmm… zabawkach pirotechniczno-militarnych (słowo klucz - zabawkach), to na najpopularniejszej stronie można znaleźć wiele innych wynalazków. Dosłownie, ograniczeniem jest tylko NASZA własna wyobraźnia - wszystko zależy od tego, co chcemy znaleźć.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym