7 czerwca 2020 (Niedziela)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
26.06.2017, 09:35

Wynajmujesz mieszkanie? Oto 8 rewelacyjnych pomysłów na jego metamorfozę. Te aranżacje nie pozostawią śladów, ani nie zdenerwują właściciela

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2158
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

To, czy wystrój wnętrza wynajmowanego lokalu wpasowuje się w nasze gusta, zazwyczaj nie znajduje się na szczycie listy priorytetów, którymi kierujemy się decydując się na nowe miejsce zamieszkania. Brzydka tapeta, czy kiczowaty żyrandol to niewysoka cena do zapłacenia za dobry dojazd do miejsca pracy, czy bliskie położenie terenów rekreacyjnych.

Mamy dla was jednak dobre wieści! Nie ma sytuacji bez wyjścia, a nawet tymczasowe mieszkanie da się udekorować tak, żeby żyło nam się w nim przyjemniej. I to w pełni odwracalny sposób!

Dzięki tym 9 rewelacyjnym sposobom na metamorfozę wynajmowanego wnętrza już nie będziecie musieli silić się na wymówki, kiedy znajomi zaproponują, żebyście to wy zostali gospodarzami następnej domówki.

1. Tymczasowa tapeta. Łatwa do ułożenia, łatwa do zdjęcia. Pokrycie wzorem chociażby jednej ze ścian w nudnym, jednokolorowym pokoju może tchnąć w niego nowe życie, zmieniając panującą w nim wcześniej sterylną, szpitalną atmosferę na coś znacznie przytulniejszego.

2. Zamontuj rzymskie rolety. Dostępne w każdym sklepie ogrodniczym i budowlanym rolety rzymskie to niedroga metoda na wzbogacenie ścian z oknami. Dodatkowo, nocą, gdy są zasłonięte, takie rolety zapewniają dodatkową prywatność.

3. Co powiesz na kształty z taśmy dekoracyjnej. Nie ulega wątpliwości, że nawet kilka barwnych krzyżyków lub gwiazdek sprawi, że twoja przestrzeń życiowa stanie się znacznie bardziej interesująca.

4. Wyposaż się we własne akcesoria. Wszystkie pozostawione przez właściciela lub poprzednich lokatorów niewielkie akcesoria możesz łatwo schować do szuflady, a następnie zastąpić je swoimi ukochanymi chlebakami, pojemnikami na przyprawę, sztućcami – zaufaj nam, szybko poczujesz się dzięki temu jak w domu.

5. Rośliny! Zieleń uspokaja i uzdatnia powietrze. Kwiatki i paprotki w doniczkach to najlepszy przyjaciel każdego wynajmującego mieszkanie. Nie wymagają wiele uwagi, a w kolosalny sposób wpływają na jakość życia. Gdy nadejdzie czas przeprowadzki, twoje rośliny chętnie przygarną twoi mieszkający w pobliżu przyjaciele.

6. Czas wymienić… zasłony. W ciepłych kolorach, albo upstrzone przyjaznymi ilustracjami - wedle gustu. Prosta zmiana tego, co zawiśnie na karniszach wystarczy, żeby nadać lokalowi nowy, skrojony na miarę nastrój.

7. Wyłóż tylne ścianki szafek grafikami. Nada się do tego sztywniejsza tapeta. Nic nie musisz kleić, ani przybijać, gdyż miłe dla oka obrazki przytrzymają w miejscu ustawione na półkach przedmioty.

8. Kup stolik na kółkach. Pozwól sobie na własny akcent w umeblowaniu mieszkania. Co ważne, mobilny, niewielki stół łatwo za sobą zabrać czy też go schować; szybko znajdziesz dla niego też nowe zastosowania - mały bar, stolik na śniadanie, czy nawet "przechowalnia "czytanych książek i czasopism.

Czy czujesz się komfortowo w wynajmowanym mieszkaniu?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 4

Tak - 0%

Nie - 100%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym