31 marca 2020 (Wtorek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
28.06.2017, 09:05

Wrzucasz do sieci zdjęcia z wakacji? Odpuść sobie, nikt nie chce ich oglądać! A do tego narażasz się na niebezpieczeństwo...

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
5194
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Cieplejsze, wakacyjne miesiące roku wiążą się ze zwiększoną aktywnością w sieciach społecznościowych. Powód jest jasny jak południowe słońce: miliony internautów zasypują w tym okresie Facebook i Instagram pamiątkowymi zdjęciami ze swoich wymarzonych, urlopowych wyjazdów.

Rezultaty ankiety przeprowadzonego przez angielskie centrum badawcze wskazują jednak, że publikowanie w sieci zdjęć z wakacji to w najlepszym przypadku marnowanie czasu, a w najgorszym... sposób na zepsucie sobie relacji z internetowym znajomymi.

Podlegające ubezpieczeniowemu gigantowi Aviva centrum badawcze wyciągnęło na światło dzienne wniosek dotyczący wakacyjnych „sweet fotek”, który tak właściwie chyba nikogo nie zaskoczy. Większość spośród 2000 ankietowanych biorących udział w badaniu... nie chce i nie lubi oglądać w sieciach społecznościowych zdjęć z cudzych urlopów.

Aż 73% ankietowanych potwierdziło, że publikowane na Facebooku pamiątki z wakacji wywołują u nich zdenerwowanie albo zażenowanie. Za najbardziej wkurzające zdjęcia uznano te przedstawiające „parówkowe nogi”.

Wakacje to dla wielu osób okres nie tylko wypoczynku, ale też związanej z nim ucieczki od codziennej rutyny. Jednak z tej filozofii wyłączone okazują się media społecznościowe, od których nie lubimy robić sobie przerwy”, przyznaje kierującym eksperymentem Adam Beckett. „Na bieżąco staramy się publikować wakacyjne wspomnienia i pamiątki, aby podzielić się nimi z szerszym gronem przyjaciół i rodziny”, zauważa naukowiec.

Badacze ostrzegają, że "na bieżąco" wrzucając do internetu swoje zdjęcia narażamy się na ataki przestępców wyszukujących i śledzących za pośrednictwem sieci społecznościowych osoby wybrane za cel kradzieży, albo porwania dla okupu.

Nawet jeśli zachowujemy podstawowe środki ostrożności i publikujemy zdjęcia z wyłączoną geolokalizacją, lokalni przestępcy wciąż z łatwością rozpoznają odwiedzane przez nas miejsca, co pomoże im zaplanować napad. Ponadto, wrzucając fotografie spoza naszego pokoju hotelowego dajemy złodziejom jasny znak, że w wynajmowanym pokoju pozostawiliśmy bez opieki bagaże.

Nie warto dać się oszukać mylnemu przekonaniu, że duża ilość „lajków” albo serduszek oznacza, że wasze wakacyjne zdjęcia spotkały się z pozytywnym odbiorem – jeśli wierzyć rezultatom badania anglików, dostajecie je tylko z uprzejmości, czy nawet… litości.

Czy denerwują cię wakacyjne zdjęcia znajomych?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 20

Tak - 40%

Nie - 60%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym