6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
02.08.2017, 12:29

Wnuk martwiący się siniakami na ciele dziadka dokonuje drastycznego odkrycia…

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
3438
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Empatia w dzisiejszych czasach często jest pojęciem względnym, a czasem nawet zanikającym. Coraz więcej ludzi nie martwi się krzywdą drugiego człowieka. Jednak kiedy słyszymy o znęcaniu się nad osobami schorowanymi, starszymi i niepełnosprawnymi, okazuje się jakim potworem potrafi być człowiek dla człowieka.

Rodzina 89-latka cierpiącego na demencję przez długi czas nie miała pojęcia jakich krzywd doznaje ich ukochany dziadek. Georges Karam nie jest w stanie samodzielnie się poruszać, a co za tym idzie – normalnie żyć. Dlatego też wynajęto dla niego opiekę, żeby ułatwić mu godne przeżycie reszty życia. Jednak zaczęto zauważać coś niepokojącego – na ciele starszego mężczyzny pojawiały się znaki, które wyglądały jak… siniaki.

Poniżej znajduje się film pokazujący jak NIE należy traktować osoby starszej

Rodzina nie chciała długo zwlekać. Jak najszybciej chcieli dowiedzieć się, co się dzieje, dlatego też potajemnie w pomieszczeniu zainstalowano kamery. A nagrania… nie kłamią. Zajmujący się staruszkiem, wynajęty przez bliskich, opiekun znęca się, poniża i bije Georges’a. Jie Xao, bo tak nazywa się oprawca, jest bez wątpienia winny i został natychmiast zatrzymany przez policję. Do winy się przyznał.

Możemy tylko liczyć, że starsi w domach opieki zaznają więcej ciepła i szacunku, niż w tym, bardzo nieszczęśliwym, przypadku.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym