31 marca 2020 (Wtorek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
17.07.2017, 08:29

Wakacyjne prace. Jak dorobić i mieć czas na dobrą zabawę?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
4259
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Okres wakacyjny, to dla większości osób czas błogiego lenistwa, relaksu i wypoczynku. Jednak dla innych może to być doskonały moment, by sobie dorobić w przerwie od nauki w liceum czy na studiach. Oto kilka pomysłów, jak znaleźć wakacyjną pracę. 

Zbieranie owoców i warzyw

W okresie wakacyjnym, na który przypada także dojrzewanie owoców i warzyw (m.in. truskawek, malin, pomidorów itp.), nie trudno jest znaleźć oferty pracy dotyczących ich zbioru. Nie jest to zajęcie łatwe i lekkie, ale dzięki niemu zawsze parę złotych wpadnie do portfela. Ci, którzy chcieliby zarobić więcej, mogą rozważyć wyjazd poza granice Polski. Zarabiając w euro da się odłożyć znacznie większe kwoty. W naszym kraju znaleźć można agencje pracy pośredniczące w wysyłaniu pracowników do innych państw.

Praca na zastępstwo

W trakcie wakacji bez większego trudu znaleźć można pracę na zastępstwo. Zazwyczaj na okres od 1 do 3 miesięcy. Najłatwiej znaleźć ją w handlu, hotelarstwie, turystyce ale są też oferty prac biurowych. To doskonała okazja do zdobycia pierwszych doświadczeń oraz budowania swojego CV. 

Opiekun na obozach lub koloniach

Aby pracować jako opiekun na obozach lub koloniach, należy mieć ukończone 18 lat oraz:

- być studentem studiów pedagogicznych / absolwentem takich studiów.

lub

- mieć ukończony specjalny kurs na opiekuna kolonijnego, który można zrobić nawet przez internet.

Generalnie praca ta jest idealna dla osób, które wiążą swoją przyszłość z zawodem związanym z dziećmi lub młodzieżą. Jest dość wymagająca (pewnie każdy kiedyś był na jakimś obozie bądź kolonii i wie, co się dzieje w ich trakcie), ale może dawać dużo satysfakcji. Zarobki nie są bardzo wysokie, bo oscylują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za dzień pracy. 

Work&Travel

To propozycja przede wszystkim dla studentów, którzy chcieliby podszkolić język, popracować, a także pozwiedzać. Najwięcej programów Work&Travel, także tych najbardziej popularnych, organizuje wyjazdy do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. W ramach programu ma się pomoc m.in. w znalezieniu pracy oraz miejsca zamieszkania, a także pomoc w spełnieniu wszelkich formalności (wyrobienie wizy, zakup biletów itp.).

Agencje Pracy Tymczasowej

Osoby poszukujące pracy na wakacje mogą się też zgłosić do Agencji Pracy Tymczasowej, które oferują zajęcia dorywcze np. przy wykładaniu towaru w supermarkecie, inwentaryzacji, wprowadzaniu danych, sprzątaniu itp. 

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym