7 kwietnia 2020 (Wtorek)
Imieniny: Donata Krystian
C Baran
(21.03 - 19.04)
16.11.2017, 10:42

W wieku 23 lat ważyła 300 kg, ale się nie poddała i wygrała z otyłością!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
35322
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Otyłość jest bardzo poważnym problemem, to schorzenie odbiera chęć życia bardzo wielu ludziom...Nie należy jednak się poddawać, bo zawsze jest nadzieja, wystarczy wyciągnąć ku niej rękę i wszystko może stać się możliwe.

Jako 23-latka ważyła ponad 300 kg, a dzisiaj? Dzisiaj nie wygląda ani trochę jak kiedyś. Amber Rachdi z Oregonu pokonała otyłość, bo bardzo tego pragnęła. Nastąpił dzień, kiedy sama z siebie zauważyła, że zdecydowanie za dużo je, bo w danym momencie jej waga osiągała ponad 300 kilogramów!

Taka masa ciała nie tylko była problematyczna ze zdrowotnego punktu widzenia - nawet najprostsze codzienne czynności sprawiały jej wiele problemów albo były niemożliwe. Amber nie mogła się poruszać o własnych siłach, a między fałdami tłuszczu zaczęła mieć bolesne rany. Nie była też oczywiście w stanie nawet prowadzić samochodu albo się wykąpać.

Miała ogromne wyrzuty sumienia, ale bała się podjąć jakąś akcję. Jednak kiedy zdała sobie sprawę, że ta sytuacja może ją zabić, zgłosiła się do doktora Younana Nowzardina. Rodzina bardzo wspierała dziewczynę i nawet przeniosła się do Houston (Teksas) żeby być bliżej specjalisty. Terapia zaczęła się od zmniejszania ilości spożywanych kalorii, aby po utracie około 15 kilogramów była kwalifikowana do przeprowadzenia operacji.

Operacja jednak była bardzo ryzykowna, ale Amber dobrze sobie zdawała sprawę z tego, że jeśli się za siebie nie weźmie to i tak w końcu umrze. Operacja się udała, a kobieta nie przestała pracować nad swoją wagą, bo efekty były widoczne. Ponownie mogła już podróżować samochodem, zaczęła ćwiczyć i chciała nawet wrócić do pracy.

Doktor Nowzaradan również był pod ogromnym wrażeniem i wydał pozwolenie na usunięcie nadmiaru skóry, ale dopiero gdy Amber będzie ważyć 120 kilogramów, co stało się jej następnym celem. Poza zdrową dietą dostała również rady jak radzić sobie ze stresem. Jej systematyczna praca i determinacja stały się inspiracją dla ludzi na całym świecie. Dzisiaj gdy kobieta spogląda w lustro nie może uwierzyć jaką transformację przeszła, a sama mówi, że to jeszcze nie koniec!

 

Amber schudła łącznie około 200 kg!

Co za przemiana!

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym