31 marca 2020 (Wtorek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
28.05.2018, 21:00

Uzależnienie od BitCoina – to prawdziwy problem. Niedługo otwarcie ośrodka leczenia dla nałogowych „rekinów kryptowalut”

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
3430
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Osoby uzależnione od handlu wirtualnymi walutami, takimi jak Bitcoin, niedługo znajdą pomoc w przeznaczonym specjalnie dla nich ośrodku odwykowym otwierającym się w Szkocji.

Według giełdowych specjalistów, gwałtowne zmiany kursów kryptowalut sprawiają, że handel nimi graniczy z hazardem. Nic więc dziwnego, że wielu spośród tych, którzy zasmakowali szybkiego sposobu na wzbogacenie się, jakim jest spekulowanie na wartości kryptowalut, wpadło przy tym w niebezpieczny nałóg.

Placówka, w której uzależnieni od kryptowalut otrzymają pomoc, położona będzie w szpitalu Castle Craig Hospital w mieście Peeblesshire. W obiekcie leczeni są już nałogowi alkoholicy, trafiają tam także pacjenci nadużywający narkotyków.

Co ciekawe, psychiatrzy jak jeden mąż zgadzają się ze specami z branży finansów: Handel kryptowalutami prowadzi do wypracowania u chorego wzorców zachowania charakterystycznych dla hazardzistów.

Chociaż trudno ocenić, ile osób fizycznych zajmuje się na świecie handlem kryptowalutami, według ostrożnych szacunków liczba potencjalnych nałogowców może sięgać nawet wielu milionów.

Chris Burn, terapeuta zajmujący się uzależnieniem od hazardu w Castle Craig Hospital, wyjaśnia, że wielu handlarzy kryptowalutami, zachęconych perspektywą szybkiego i łatwego zarobku, potrafi całkowicie zatracić się w świecie wirtualnych pieniędzy.

Jak się okazuje, najważniejszym krokiem dla wyleczenia nałogu jest wprowadzenie w życiu pacjenta rygoru, ustalenia konkretnego planu dnia, którego powinien trzymać się za wszelką cenę. Nie musi oznaczać to całkowitej rezygnacji ze spekulowania na rynku kryptowalut, ale ograniczyć sytuacje, kiedy nałogowiec poświęca swój dobrostan na rzecz otwierania kolejnych i kolejnych transakcji.

„Handlowanie kryptowalutami stało się dla wielu osób sposobem na ucieczkę od obowiązków, sposobem na ucieczkę do innego świata kierującego się prostszymi zasadami. Atrakcyjnego także dlatego, że pacjenci nie są zadowoleni ze swojej własnej sytuacji finansowej”, wyjaśnia Tony Marini, ekspert od uzależnień, który prowadzić będzie jedyną w swoim rodzaju terapię w Castle Craig Hospital.

Zainwestowaliście w kryptowaluty?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 12

Tak - 42%

Nie - 58%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym