23 stycznia 2020 (Czwartek)
A Wodnik
(20-01 - 18-02)
31.08.2017, 19:21

Urządzali sobie zabawę pod pomnikiem bohatera narodowego. Internauci są oburzeni, chcą kary za profanację pamięci!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2188
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Gdy opublikowano zdjęcia grupki ludzi leżących i pozujących pośród wieńców przed pomnikiem, internauci szybko ustalili o jaki pomnik chodzi. Namierzyli również samych sprawców.

Na Twitterze umieszczono zdjęcia kilkoro młodych ludzi podczas zabawy. Oglądający zdjęcie szybko zauważyli, że osoby na fotografii pozują leżąc na wieńcach z biało-czerwonymi wstęgami. Spostrzeżono też szczegóły, które pomogły ustalić, że to pod memoriałem ku czci bohatera wojennego, rotmistrza Witolda Pileckiego. Dzięki dalszym badaniom dociekliwych internautów poznano tożsamość grupki chuliganów - to pracownicy wrocławskiej restauracji "Bułka z masłem".

Dominik Tarczyński, poseł PiS, złożył zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie, powiadamiając o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na "skandalicznym i oburzającym zachowaniu osób znieważających pomnik rotmistrza Pileckiego - Wielkiego Bohatera Narodu Polskiego".

Pracodawca grupki, restauracja "Bułka z masłem", zapowiedział, że wobec pracowników wyciągnięte zostaną konsekwencje dyscyplinarne. Na facebookowym profilu firmy możemy przeczytać: "(…) właściciele i pracownicy lokalu Bułka z Masłem potępiają zachowanie swoich pracowników. Jest to sprzeczne z wyznawanymi przez nas wartościami. Przepraszamy wszystkie osoby, które poczuły się urażone."

Wielu internautów karci cały postępek. "Smutne. Młodzi ludzie depczą człowieczeństwo." "To jest jawna profanacja, bezczelność, chamstwo (…) ustalić tożsamości tych bezmózgowców, bezwzględnie ukarać!" - to tylko przykładowe komentarze wyrażające oburzenie. W szerokim spektrum nastrojów widać też taką opinię: "Czy to co zrobili Ci ludzie mnie obraziło? Nie. Pomyślałem tylko: <<co za idioci, kompletne barany, za parę lat jak dorosną będą się rumienić ze wstydu>>. Oni nikogo nie skrzywdzili, nie nawoływali do zabijania lub nienawiści. Zwyczajnie z głupoty, niewiedzy, szczeniactwa zrobili sobie durne zdjęcie i jeszcze wrzucili je do sieci"

Rotmistrz Witold Pilecki był żołnierzem AK, który z własnej woli przedostał się do KL Auschwitz, aby zorganizować tam ruch oporu. Następnie zdołał również uciec z obozu. Został oskarżony i skazany na śmierć przez władze komunistyczne Polski, stracono go w 1948 r.

Czy sprawcy powinni ponieść konsekwencje?

Oczywiście, to co zrobili jest oburzające
Nie, nie zrobili nic, co zasługuje na karę

Liczba głosujących: 12

Oczywiście, to co zrobili jest oburzające - 83%

Nie, nie zrobili nic, co zasługuje na karę - 17%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym