2 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
28.08.2017, 09:34

Ukradł tablet, a ten zrobił mu zdjęcie i... wysłał właścicielowi! A to jeszcze nie koniec pecha złodzieja...

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
18001
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Policja zatrzymała podejrzanego o włamanie do samochodu i kradzież tabletu. W zadaniu pomogła aplikacja zainstalowana przez właściciela urządzenia, która zrobiła i przesłała zdjęcia złodzieja.

Do zdarzenia doszło 22 lipca br. w Poznaniu. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do samochodu i kradzież między innymi tabletu. Przy nieudanych próbach uruchomienia i wpisania kodu PIN, urządzenie, za pomocą funkcji Capture Cam, zarejestrowało wizerunek złodzieja i przesłało na adres mailowy prawowitego właściciela.

Poznańska policja postanowiła upublicznić zdjęcie sprawcy, prosząc o pomoc w ujęciu sprawcy. Już po trzech dniach od tego apelu udało się zatrzymać mężczyznę. "Został przesłuchany, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Został wypuszczony do domu. Sprawa trafi do sądu" - informuje Maciej Święcichowski z poznańskiej policji. 

Okoliczności zatrzymania okazały się kuriozalne. Nieświadomy zagrożenia sprawca sam stawił się na komisariacie, jednak w innej sprawie - miał zasądzony dozór policyjny. "W piątek po południu na komisariat Stare Miasto stawił się na dozór. Dyżurny rozpoznał poszukiwanego mężczyznę i zatrzymał go" - wyjaśnia Święcichowski.

Oprócz wspomnianej aplikacji Capture Cam istnieje jeszcze parę opcji zabezpieczenia swoich urządzeń. Możemy np. namierzyć zdalnie swój telefon przez wbudowaną weń aplikację Mobile Tracker (niektóre smartfony); istnieje też możliwość zdalnego skasowania pewnych danych (np. poprzez aplikację Mobile Security, która umożliwia też włączenie głośnego alarmu w zgubionym/skradzionym telefonie). Podobnie, namierzyć telefon pomoże nam aplikacja Prey Anti: Theft, która może przesłać raport o położeniu GPS telefonu, sieciach Wi-Fi w jego pobliżu, zdjęcie zrobione podobne do tego z poznańskiego tabletu i inne ważkie informacje.

Czy Twój telefon jest zabezpieczony przed kradzieżą?

Tak
Nie
Nie wiem

Liczba głosujących: 367

Tak - 22%

Nie - 59%

Nie wiem - 19%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym