29 maja 2020 (Piątek)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
21.08.2017, 12:26

Turyści zamęczyli na śmierć małego delfina. Podawali go sobie z rąk do rąk...

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
13582
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Na południowym wybrzeżu Hiszpanii plażowicze postanowili urządzić sobie zabawę, niestety kosztem małego delfina. Zostali przez ratowników zwierząt słusznie obarczeni winą.

Był piątek, plaże pełne, a u wybrzeża w okolicy miasta Mojacar pojawił się mały delfin. Wszyscy zainteresowani jak najszybciej otoczyli go i próbowali pogłaskać albo zrobić sobie z nim zdjęcie. Bo kto nie chciałby mieć selfie z delfinem, prawda? Niektóre ze zdjęć pokazały nawet, że dzieci brały go na ręce i zatykały mu nozdrza (co wynikało raczej z niewiedzy)...

Obrońcy zwierząt przyjechali około kwadrans po zgłoszeniu sytuacji, niestety było już za późno, aby uratować małe zwierzę

 Delfin zmarł. Takie zwierzęta są bardzo wrażliwe i podatne na stres. Już samo to, że maluch został otoczony przez ludzi i był w centrum uwagi – dotykanie i zdjęcia, było dla niego zbyt wielkim szokiem, który spowodował niewydolność układu krążenia – ogłosiła na Facebooku organizacja Equinac, która ratuje morskie zwierzęta.

Delfin był na tyle młody, że był jeszcze w trakcie karmienia mlekiem matki, więc miał małe szanse na przetrwanie. Stres i szok zadziałały dodatkowo na niekorzyść zwierzęcia i znacznie przyspieszyły śmierć – dodaje Equinac.

Obrońcy zwierząt są zmuszeni apelować, aby w przypadkach jak ten od razu dzwonić pod 112 i oczekiwać przybycia specjalistów.

Czy osoby, które brały udział w tym incydencie powinny zostać ukarane?

Tak, bo przyczyniły się do śmierci delfinka
Nie, bo ich celem nie było zrobienie krzywdy
Nie mam zdania

Liczba głosujących: 357

Tak, bo przyczyniły się do śmierci delfinka - 90%

Nie, bo ich celem nie było zrobienie krzywdy - 8%

Nie mam zdania - 3%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym