7 czerwca 2020 (Niedziela)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
03.07.2017, 10:37

Top 8 najbardziej popularnych krajów na wakacje w 2017

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
3526
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Jeszcze do niedawna sporo turystów z Polski, ale także innych krajów europejskich, decydowało się spędzać wakacje w Tunezji, Turcji czy Egipcie. Odkąd jednak kierunki te nie należą do najbezpieczniejszych, zaczęli oni szukać alternatyw, które będą oferować pewną pogodę, konkurencyjne ceny i piękne widoki. Gdzie więc wybiorą się turyści w 2017 roku?

 

 

Chorwacja

Chorwacja cieszy się ogromną popularnością już od wielu lat. Po zakończeniu konfliktu na Bałkanach w latach 90., jako pierwsza ze wszystkich krajów regionu zaczęła naprawdę czerpać zyski z turystyki. Błękit Adriatyku, biel skał, kamienne domy z czerwonymi dachówkami i groźnie wyglądające góry schodzące prosto do morza, to pejzaż mocno kojarzący się z tym krajem. Ceny są wysokie, jednak co roku tłumy turystów pragną spędzić tu swój urlop. Podobnie będzie w 2017 roku

Bułgaria

W przeciwieństwie do Chorwacji, Bułgaria przyciąga turystów przede wszystkim ze względu na kusząco niskie ceny. Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, choć zabudowane nieco szkaradnymi hotelami i mocno zatłoczone, wciąż cieszą się ogromnym uznaniem wśród gości z zagranicą. Jednak coraz więcej osób zagląda tam również po to, by odkryć urok bułgarskich gór oraz licznych zabytków rozsianych po całym kraju.

Albania

Do niedawna jeden z mniej znanych i rzadziej odwiedzanych krajów bałkańskich. Obecnie, pod kątem popularności zaczyna gonić Chorwację. Dwa morza - Adriatyk i Jońskie, różnorodne wybrzeże (zarówno plaże piaszczyste, jak i kamieniste), góry (Albania jest drugim po Szwajcarii najwyżej położonym krajem w Europie), niezapomniane widoki i niskie ceny. Trend dotyczący coraz większej popularności będzie się utrzymywał, gdyż sami Albańczycy bardzo mocno stawiają na turystykę i rozwijają jej zaplecze.

Grecja

Mimo kryzysu jaki dotknął ten kraj, turyści nadal chętnie go odwiedzają. Grecja pozwala zatopić się w historię starożytną, jednocześnie ciesząc się wypoczynkiem na pięknych plażach. Dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne oraz niezłe promocje na wycieczki zorganizowane oraz pobytówki sprawiają, że również w 2017 roku Grecja będzie gościć sporo turystów z zagranicy.

Cypr

Ta wyspa na Morzu Śródziemnym przyciąga turystów niczym magnes. Oprócz wspaniałych zabytków czekają tu na nich kilometry przepięknych plaż oraz świetna baza turystyczna. A liczne legendy oraz podania, które krążą na temat Cypru, tylko nadają mu pociągającej tajemniczości.

Malta

Malta to tak naprawdę archipelag wysp, jednak większość mieszkańców żyje na głównej z wysp, gdzie również znajduje się stolica, czyli Valetta. Tu także koncentruje się ruch turystyczny. Co przyciąga do Malty gości z zagranicy? Przede wszystkim spektakularne klify oraz piaszczyste plaże. Dodatkowo Malta posiada wiele zabytków prehistorycznych oraz starożytnych, co pozwala na zagłębienie się w historię regionu. Dobra pogoda oraz niezłe połączenia lotnicze sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na odpoczynek właśnie w tym kraju.

Fuerteventura

Fuerteventura należy do Archipelagu Kanaryjskiego i stanowi jego najstarszą wyspę. Kojarzona jest przede wszystkim z kilometrami bajecznych plaż z białym piaskiem, któremu towarzyszy błękit Atlantyku. Wakacje spędzać tam można niemalże przez cały rok, gdyż przez większość czasu utrzymuje się tam temperatura powyżej 20 stopni. Dodatkowo jest to raj dla windsurferów i kitesurferów.

Gruzja

Jeszcze do niedawna jeździli tam jedynie Ci, którzy lubili offroady oraz kontakt z dziką przyrodą. Obecnie coraz więcej turystów z Polski i innych krajów odwiedza Gruzję praktycznie o każdej porze roku. A wszystko za sprawą tanich linii lotniczych, które latają tam z różnych zakątków Europy. Dodatkowo niskie ceny, pyszne jedzenie oraz tani alkohol sprawiają, że Gruzja staje się coraz częściej wybieranym kierunkiem wakacyjnym. Dzieje się tak również dlatego, że jeździ tam całkiem pokaźna liczba wycieczek zorganizowanych.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym