3 kwietnia 2020 (Piątek)
Imieniny: Jakub, Pankracy Ryszard
C Baran
(21.03 - 19.04)
16.03.2018, 12:00

To nie fotomontaż. Zdjęcie tego „psa z ludzką twarzą” podbija Internet

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
7775
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Ten roczny piesek stał się sensacją Internetu, po tym, jak w sieci udostępniono zdjęcie uwydatniające najbardziej dającą do myślenia cechę czworonoga – jego zaskakująco „ludzki” wyraz pyszczka.

Yogi, pies o którym mowa, to „shih-poo”, czyli krzyżówka Shih Tzu i pudelka. Jego oczy oraz kształt pyska sprawiają, że według wielu internautów Yogi wygląda bardzo podobnie do człowieka, pomimo, że pod każdym innym względem jest psem. Według innych, zdjęcie jedynego w swoim rodzaju futrzaka jest “niepokojące”.

“Jest on zwykłym, bardzo lubiącym zabawy szczeniakiem”, zapewnia właścicielka Yogi'ego, Chantal DesJardins, „Zawsze ochoczo przystąpi do aportowania piłki albo nadstawi brzuch na pieszczoty”, dodaje.

Roczny piesek swoją drogę ku internetowej sławie rozpoczął na portalu społecznościowym Reddit, gdzie przyjaciel Chantal po raz pierwszy opublikował zdjęcie Yogiego. W zaledwie kilka godzin zdobyło ono ogromną popularność, trafiając na stronę główną portalu, skąd następnie rozprzestrzeniło się po całej sieci.

Niektórzy internauci niedowierzali, że fotografia Yogiego nie jest fotomontażem, sugerując, że jego zdjęcie to rezultat działania aplikacji podmieniającej twarze. Chantal DesJardins zapewnia jednak, że jej pupil naprawdę tak wygląda.

Właścicielka czworonoga wyjaśniła, że nie zdawała sobie sprawy z niezwykłości Yogiego, dopóki nie zwrócono jej na to uwagi. „Teraz rozumiem, co takiego niektórzy widzą w jego pyszczku”, przyznaje Chantal.

Jeśli też wydaje wam się, że Yogi wygląda bardziej „ludzko”, niż „psowato”, nie martwcie się – nauka potwierdza, że takie wrażenie wcale nie jest nieuzasadnione. Według wielu badań nasze umysły „zaprogramowane” są tak, aby dopatrywać się w twarzach zwierząt cech wpisujących się w wykształcone u nas w toku ewolucji standardy.

Fenomen ten wyjaśnia także, dlaczego nasze zainteresowanie szczególnie przyciągają “urocze” zwierzaki, cechujące się dużymi oczami oraz okrągłymi buziami, instynktownie przypominające nam… niemowlęta!

“Cóż, być może przeszywające spojrzenie Yogi’ego kojarzy nam się właśnie z niemowlakiem przechodzącym kryzys egzystencjalny?”, śmieją się internauci, szukając wyjaśnienia dla popularności, jakim cieszy się zdjęcie czworonoga.

Czy waszym zdaniem "ludzka twarz" Yogi'ego jest bardziej urocza, czy niepokojąca?

Jest urocza
Jest niepokojąca

Liczba głosujących: 128

Jest urocza - 45%

Jest niepokojąca - 55%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym