3 czerwca 2020 (Środa)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
17.07.2017, 15:54

Ten GIGANTYCZNY pistolet na wodę zmiecie Cię z powierzchni Ziemi. Zobacz! [WIDEO]

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
5060
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Przygotuj się na strumień wody, który dosłownie zmiecie Cię z powierzchni ziemi. Ten długi na 2,5 metra „pistolet-zabawka” strzela z porażającą siłą 2400 PSI. To ciśnienie siedmiokrotnie większe niż w wężu używanym przez straż pożarną!

Dawny pracownik NASA pokazał światu swój „innowacyjny” projekt, nad którym od pewnego czasu pracował hobbystycznie. To gigantyczny pistolet na wodę – zdaniem mężczyzny największy na świecie. Inżynier walczy o to, żeby w Księdze Rekordów Guinnessa znalazło się miejsce dla jego wynalazku.

Pistolet zaprojektowany przez Marka Robera jest tak potężny, że swoim strumieniem bez problemu stłucze szkło, a nawet przetnie arbuza na pół.

Zbudowanie niecodziennego gadżetu zajęło inżynierowi pół roku. Co ciekawe, przy tworzeniu swojego wynalazku, Mark nie korzystał z żadnych rewolucyjnych technologii – zwyczajnie powiększył mechanizm działania zabawki, na której wzorował swoje rekordowe dzieło. Za siłę strumienia odpowiadają zbiorniki z azotem i wodą ukryte w rękojeści tej przeskalowanej broni.

Na filmie opublikowanym przez Marka na YouTube widać w praktyce niszczycielską siłę „powiększonej” przez inżyniera zabawki. Strumień bez problemu przebija nawet całkiem twarde powierzchnie; bez wątpienia mógłby zrobić też krzywdę człowiekowi, który przypadkiem znalazłby się w zasięgu rażenia pistoletu.

Rober złożył już wszystkie niezbędne do tego papiery, a jego wynalazek znajduje się na najlepszej drodze, żeby trafić do Księgi Rekordów Guinnessa. Zapisać się w ten sposób na kartach historii to największe marzenie byłego pracownika NASA.

Dotychczas tytuł „największego pistoletu na wodę” utrzymuje projekt o nazwie „Monster XL”, długi na 1 metr. Jednak pomimo swoich imponujących rozmiarów, aktualny rekordzista nie różni się pod względem siły rażenie szczególnie od zwykłych, dostępnych w sklepach zabawek. To dodatkowo poświadcza o wyjątkowości „broni” skonstruowanej przez Marka Robera.

Na wypadek, gdybyście zastanawiali się jaki jest największy rekordowy „bojowy” balon z wodą, wygląda na to, że nikt jeszcze nie próbował nawet sięgnąć po ten tytuł. Może warto byłoby spróbować? To przecież nie może być trudne!

Czy księga rekordów Guinnessa ma dzisiaj jeszcze jakieś znaczenie?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 18

Tak - 56%

Nie - 44%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym