9 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
09.09.2017, 11:12

Tańczy na skrzydłach samolotów, bo taka jest jej praca!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2332
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

To bardzo nietypowe zajęcie, ale jest w tym dużo precyzji i sztuki. Carol Pilon jest jedną z ostatnich ludzi „chodzących po samolotach”, ryzykuje życie pokazując nam różne układy i sztuczki będąc na skrzydłach samolotów latających ponad 150km/h i wiele kilometrów nad ziemią. Jest zdeterminowana, żeby wytrenować nowe pokolenie w tym, umierającym już niestety zawodzie, aby sztuka nie umarła wraz z nią.

Jeszcze zanim mogłem cokolwiek zobaczyć, to usłyszałem głośne huczenie silnika, a później na widoku pojawił się samolot, a na nim sylwetka kobiety”, mówi reporter, a ta sylwetka to właśnie Carol Pilon! To ona, dla oglądających, wyglądała jakby swobodnie stała na skrzydle samolotu, mimo niewidzialnych linek dbających o jej bezpieczeństwo. Pilot samolotu – Marcus Paine, również zasługuje na dużo szacunku, bo obroty i tricki, które wykonywał to nie lada wyzwanie.

Pilon po pokazie powiedziała reporterowi, że każda sekunda jej występu jest zaprojektowana, żeby zmaksymalizować emocje i podziw, który odczuwa widownia. Wszystkie pozy, tricki i sceny łączyły się w jedną zgranie zaprojektowaną choreografię. „Świat nie wie o sztuce występowania na samolotach” - mówi kobieta, „Ludzie widzą samoloty wojenne i myślą wojna, ja mam samolot wojenny i potrafię sprawić, żeby zaśpiewał”. Pilon na swoim karku ma już 17 lat tej sztuki i jest jedną z niewielu, którzy nadal uprawiają ten sport – ona jednak nie pochodziła z rodziny, w której byli piloci, ani też z żadnym się nie związała, sama dążyła, aby móc robić to co chciała. Kobieta nie chce przestawać pracować nawet mimo swojego wieku, a jest już po czterdziestce!

Kobieta cieszy się, że może uprawiać sztukę, która zadziwia, inspiruje, a może nawet przeraża niektórych ludzi, w wywiadzie została zapytana, czy cieszy się życiem i czy jest szczęśliwa, jej odpowiedź była natychmiastowa: „Mam więcej zabawy w ciągu tygodnia niż niektórzy ludzie w ciągu całego ich życia! Ile najwięcej frajdy można mieć? Nie wiem, jeszcze do tego progu nie dotarłam!”. Carol nie planuje szybko przechodzić na emeryturę, a w głowie jej tylko więcej występów, pokazów i nowych układów, jest pozytywnie zakręconą osobą i o to właśnie w życiu chodzi.

SPRÓBOWALIBYŚCIE TEŻ POLECIEĆ NA SKRZYDLE SAMOLOTU?

TAK
NIE

Liczba głosujących: 7

TAK - 14%

NIE - 86%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym