6 czerwca 2020 (Sobota)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
24.09.2017, 17:33

Ta papuga sama zamówiła sobie zakupy! Wszyscy są w szoku...

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
3689
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Papugi potrafią świetnie naśladować dźwięki, słowa, a czasem nawet głosy… I to właśnie dzięki tym umiejętnościom Buddy zamówił sobie zakupy używając rozpoznającego głos urządzenia. Może zwierzęta są inteligentniejsze niż nam się wydaje?

Rodzina zwierzaka była w szoku, kiedy udało mu się samemu zamówić zakupy z Amazonu warte 10 funtów. Corienne mówi, że bezczelna papuga naśladuje jej głos i musiało jej się udać włączyć Alexę, popularne urządzenie pomagające w życiu wielu Amerykanom w dzisiejszych czasach. „Nie mogłam uwierzyć kiedy dowiedziałam się, że to Buddy użył Alexy, aby zamówić zakupy, żadne z nas nie wiedziało nawet jak to zrobić!”.

Mówią, że urządzenia używali głównie do słuchania muzyki albo tworzenia różnych list i przypomnień, ale nigdy do zamawiania zakupów, Rodzina kiedy wróciła w niedzielę do domu zauważyła, że Buddy rozmawia z Alexą, a ona odpowiada „Co chciałeś zamówić?”. Jednak nikt nie pomyślał, że coś z tego wyniknie. Aż do momentu, w którym na maila przyszło potwierdzenie zamówienia. Corienne zapytała męża i syna czy cokolwiek zamawiali, ale żaden z nich nie miał z tym nic wspólnego. Okazało się, że zamówione zostały złote pudełka na prezenty.

Wszyscy zaczęli się śmiać, bo uświadomili sobie, że to musiała być robota papugi. Kobieta mówi, że odkąd Buddy jest ich członkiem rodziny, czyli od czterech lat, zawsze naśladował jej głos, kiedy tylko wyszła z pokoju. Dodaje też, że papuga mówi bardzo dużo, ale tylko kiedy jej nie ma w pobliżu. „Nie mówi nic przy mnie prawdopodobnie dlatego, że słucha, żeby później mówić używając mojego głosu. Mamy też w domu kota, którego Buddy również naśladuje, zawsze musi być w centrum uwagi”.

Aktualnie jego ulubione słowo to „Alexa”, ale lubi też mówić „Cześć Buddy” i wydawać różne odgłosy piszczenia. Corienne skontaktowała się z obsługą Amazonu i okazało się, że aby potwierdzić zakupy przez Alexę wystarczy tylko powiedzieć „tak”, ale można opcję werbalnej obsługi zakupów online w urządzeniu wyłączyć. Na szczęście złożone przez papugę zamówienie podlega darmowemu zwrotowi... :)

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym