6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
18.06.2017, 08:43

Ta nastolatka chciała podkreślić swoje brwi. Zamiast tego skończyła z trwale oszpeconą twarzą

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
33602
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Pogoń za pięknem okazała się dla Polly Smith fatalna w skutkach. Twarz dziewczyny może już nigdy nie odzyskać wyglądu sprzed zabiegu.

19-latka studiująca sztuki piękne w High Wycombe (UK), zdecydowała się w miejscowym salonie piękności na zabieg brwi metodą HD, po którym jej brwi miały nabrać pełniejszego, bardziej wyrazistego kształtu

Zamiast oczekiwanego rezultatu, skończyła wyglądając tak:

Już dzień po zabiegu miała ogromne problemy z otworzeniem oczu. Lekarze twierdzą, że za ten stan rzeczy odpowiada bardzo silna reakcja alergiczna na barwnik, który jest zazwyczaj wykorzystywany w tym rodzaju zabiegu.

Metoda na brwi HD polega na nałożeniu na brwi barwnika i pozostawieniu go na skórze na 10 minut. Polly zapewnia, że dwa dni przed zabiegiem przeszła pozytywnie test alergiczny na barwnik i nic nie wskazywało na to, że mogą wystąpić jakiekolwiek komplikacje

19-latka jest obecnie na bardzo silnych antybiotykach, antyhistaminie i sterydach

Pomimo szybkiego zastosowania kuracji sterydowo-antybiotykowej, brwi Polly zaczęły wypadać. 

"Przeszłam przez zabieg mający na celu poprawę wyglądu moich brwi, a teraz są one przerzedzone jak nigdy wcześniej", komentuje zrozpaczona dziewczyna.

Salon piękności, w którym Polly poddawała się zabiegowi, zwrócił jej pieniądze i zapłacił za wszystkie przyjmowane leki

Dodatkowo, właścicielka salonu piękności, Praash Mangupiya, skontaktowała się z przedstawicielem firmy odpowiedzialnej za metodę na brwi w HD, który stwierdził, że reakcja alergiczna u Polly może być wynikiem zmian hormonalnych. Tłumaczyłoby to, dlaczego dziewczyna przeszła pomyślne test alergiczny na dwa dni przed zabiegiem.

Polly, której marzeniem jest praca w branży sztuk widowiskowych, ostrzega inne dziewczyny, by pomyślały kilka razy, zanim zdecydują się na zabieg mogący je potencjalnie oszpecić raz na zawsze

"Lekarze twierdzą, że mogę mieć blizny już do końca życia. Oszpecona twarz w przypadku bycia artystką bezpośrednio wpłynie na wyniki moich przesłuchań", skomentowała. "Nie uważam, żeby to było warte takiego ryzyka".

Uważasz, że Polly powinna domagać się odszkodowania od salonu piękności?

Tak, poważnie oszpecono jej twarz
Nie, to wina barwnika, a nie salonu piękności

Liczba głosujących: 306

Tak, poważnie oszpecono jej twarz - 61%

Nie, to wina barwnika, a nie salonu piękności - 39%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym