31 maja 2020 (Niedziela)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
08.03.2018, 18:00

„Ta gra zmieniła mojego syna na gorsze”. Zaniepokojona mama apeluje o ZAKAZANIE popularnej gry

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
11304
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Mama 10-letniego chłopca ostrzega przed grą „Fortnite”, opisując zmiany w osobowości jej syna, które jej zdaniem okazują się konsekwencją uzależnienia dziecka od popularnej produkcji studio Epic Games.

Gdy w jego życiu pojawiło się “Fortnite”, 10-letni Leo coraz rzadziej wyłączał konsolę Xbox. Przesiadujący całe dnie przed telewizorem chłopak znajdował mniej i mniej czasu na spędzanie czasu z rodziną i obowiązki.

„Ta gra jest bardzo fajna, możesz mówić do mikrofonu, zabijać ludzi i walczyć o pierwsze miejsce na serwerze”, Leo wyjaśnił na antenie, podczas talk show Phil Shofielda.

Mama chłopca uważa, że ulubiona rozrywka 10-latka, niezależnie od tego jak wiele dostarczała mu radości, wpłynęła jednak negatywnie na jego osobowość. Zdaniem kobiety, po odkryciu „Fortnite”, jej syn stał się znudzony prawdziwym światem, przestał być ambitny i ciekawy otaczającej go rzeczywistości, a do tego coraz częściej unikał interakcji z prawdziwymi przyjaciółmi na rzecz tych poznanych w grze.

 

„Wcześniej zdarzało mu się czasem, że włączył Xboxa na godzinkę, trochę się pobawił, ale to było na tyle”, mówi mama Leo.

Zapytana o to, czy czuje się ona odpowiedzialna za uzależnienie 10-latka, kobieta pokrętnie wytłumaczyła, że pomimo że zdawała sobie sprawę z tego, że gra oceniona została przez specjalistów jako nieodpowiednia dla dzieci poniżej 12 roku życia, wierzyła, że Leo „dojrzał” już do doroślejszych gier. „Nie jestem z tych pilnujących rygoru mam”, przyznaje kobieta.

Mama 10-letniego Leo apeluje, żeby gra została całkowicie zakazana, ze względu na jej uzależniającą naturę, wzmaganą przez obecne w niej kontrowersyjne w ostatnim czasie mikrotransakcje (zakupy przedmiotów w grze) porównywane przez wielu do hazardu.

„W grze dzieje się bardzo dużo. Dzieciaki są szalenie podekscytowane przy Fortnite, krzyczą do siebie, chowają się, wołają, żyją w tym fikcyjnym świecie z internetowymi znajomymi”, tak mama Leo opisuje swoje doświadczenia z grą. „Nic więc dziwnego, że gdy wyłączą telewizor, wszystko inne wydaje im się nudne”, dodaje kobieta.

Po tym, jak mama Leo uświadomiła chłopcu jak wiele traci przez to ile czasu spędza przed konsolą, 10-latek zgodził się przestać grać w „Fortnite”. „Po dniu albo dwóch dniach dotarło do mnie, że to dobra zmiana”, cieszy się Leo.

Czy wierzycie, że gry komputerowe mogą uzależniać?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 379

Tak - 65%

Nie - 35%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym