31 maja 2020 (Niedziela)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
14.07.2017, 10:43

Ta dziewczyna miała anoreksję, teraz jest pulchna i szczęśliwa

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
9165
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Megan Jayne Crabbe, która znana jest na Instagramie jako "bodyposipanda", ma 24 lata, pochodzi z Wielkiej Brytanii i jeszcze nie tak dawno zmagała się z anoreksją. Teraz waży znacznie więcej i zaraża optymizmem swoich obserwatorów, a także czytelników bloga. Jaki jest jej przepis na szczęście?

2 lata walki o zdrowie

Megan już w wieku pięciu lat zaczęła porównywać wygląd swojego ciała z wyglądem innych dziewczynek. Już wtedy nie była z niego zadowolona. W wieku 14 lat została zdiagnozowana z anoreksją. Ponad dwa lata zajęło jej uwolnienie się od tej wyniszczającej choroby. Przez ten czas była hospitalizowana oraz przechodziła terapię.

 

Moc pozytywnego myślenia

Megan twierdzi, że terapia przede wszystkim poprawiła stan jej zdrowia fizycznego, dzięki czemu jej waga nie spadła już tak dramatycznie, jak to działo się wcześniej. Jednak jak sama przyznaje, jej umysł wciąż nie był wyleczony. Po terapii cały czas poszukiwała fit-inspiracji, dzięki którym mogłabym mieć ciało idealne. Przez przypadek trafiła na hashtag: body positive, pod którym znalazła zdjęcia osób mających różną wagę, różny wygląd i po prostu akceptujące siebie. Wtedy stwierdziła, że nie musi być przeraźliwie chuda, by być szczęśliwą. 

Nie musisz mieć ciała bikini, by nosić bikini

W szczególności latem kobiety narażone są na silną nagonkę związaną ze szczupłą sylwetką. "Musisz być chuda, abyś mogła założyć bikini". Megan twierdzi inaczej. "Każda z nas posiada ciało bikini, nie ważne, czy jesteś chuda, pulchniejsza, masz rozstępy czy cellulit!"

Piękno jest w każdym z nas

Megan, poprzez swój kanał na Instagramie, a także poprzez bloga udowadnia swoim licznym obserwatorom, że piękno jest w każdym z nas, nie ważne jaką liczbę pokazuje nasza waga. 

Pozytywnie wewnątrz i na zewnątrz

Megan zaraża optymizmem nie tylko poprzez treści, które przekazuje, ale również swoim wyglądem. Jej znakiem rozpoznawczym są kolorowe włosy oraz ubrania w żywych barwach. Całą sobą pokazuje, że jest szczęśliwa, a dawne kompleksy już jej nie dotyczą! 

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym