5 kwietnia 2020 (Niedziela)
C Baran
(21.03 - 19.04)
01.06.2017, 21:15

Sprzeciwiają się rosnącej krytyce noszenia makijażu. Imponująca viralowa akcja internautek

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
14506
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Dziewczyny z całego świata zaczęły wrzucać na Instagram swoje nietypowe portrety z wykonanym tylko na połowie twarzy makijażem. Jaka idea stoi za tą zaskakującą akcją i co mają manifestować te fotografie?

Odpowiedź dorównuje sile protestów. To wyjątkowo trafna reakcja na trwającą krytykę mocnego make-up’u i powtarzanego ostatnio modnego przekonania, że jedyny dobry makijaż to ten naturalny. Jak pokazują te zdjęcia, ktokolwiek tak myślał, nie mógł bardziej mijać się z prawdą. Ale co Wy o tym sądzicie?

Po pojawieniu się w internecie tego filmu, od którego wszystko się zaczęło, rozpętała się burza. Prezentująca potęgę make-upu youtuberka Nikkie pokazuje na nim swoją niezwykłą transformację dokonaną za pomocą trafnie dobranego makijażu. Odważnie komentuje przy tym przykre traktowanie, z jakim spotykają się miłośniczki ostrego make-upu. Zdaniem Nikkie makijaż powinien pozostać indywidualną sprawą każdej kobiety, gdyż dramatyczna zmiana wyglądu to nie tylko sposób na podniesienie własnej samooceny. To także możliwość wyrażenia własnego gustu i uzewnętrznienia charakteru. I właśnie tym kierowały się kobiety, które dołączyły do viralowej akcji na Instagramie.

Traktuję makijaż jako formę zabawy, lubię też zmieniać swój wygląd. Robię to dla siebie i nikomu nic do tego”, opisuje swoje zdjęcie na Instagramie użytkowniczka alexvenna.

Nasze ciała to tylko takie dziwne, trochę straszne skorupy”, przyznaje sashapash. „Dekorujmy je jak nam się tylko podoba, czerpmy z tego radość. Poważnie powinniśmy traktować tylko to, co jest w środku”.

Tak silna reakcja internetowej społeczności to także odpowiedź na modne selfie bez makijażu, udostępniane w ostatnich tygodniach właściwie przez każdą modelkę czy celebrytkę.

Na szczęście większość kobiet wie, że dzięki kosmetykom mogą zaprezentować siebie takimi, jakimi się czują. I właśnie ta możliwość kreatywnego wyrażania swojego wizerunku to prawdziwa potęga makijażu.

Co waszym zdaniem powinno się stosować w przypadku zdjęć portretowych na serwisach społecznościowych?

Makijaż
Naturalną twarz

Liczba głosujących: 162

Makijaż - 56%

Naturalną twarz - 44%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym