6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
06.09.2017, 11:23

Spędził noc pod schroniskiem. Kedy wyjawił pracownikom powód, mieli łzy w oczach

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
8696
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Ten wyjątkowy poranek może być dla wielu niezapomniany. Jeden z pracowników schroniska,kiedy był w drodze do pracy, zobaczył przed budynkiem leżącego na chodniku bezdomnego, młodego mężczyznę. Jednak miejsce jego drzemki nie było ani trochę przypadkowe...

Błogo-sobie-śpiący był tam dlatego, że jego najlepszy przyjaciel się zgubił, a mowa tutaj o psie o imieniu Tata. Obudziły go dźwięki dochodzące ze schroniska. Po ocknięciu się mężczyzna powiedział, że jego zwierzak zniknął – relacjonuje rzeczniczka tamtego schroniska, Karen Hirsch.

Bezdomny, żeby mieć szansę na znalezienie swojego psiego kompana, wszystkie swoje pieniądze wydał na przejazd autobusem do schroniska. Miał dużą nadzieję, że znajdzie tam to, czego szuka, jednak szczęście mu nie dopisało…

Pies trafił bowiem do tego schroniska, ale dwa tygodnie temu i został już przeniesiony do innej placówki. Bezdomny załamał się tą informacją, bo nie miał już pieniędzy na dalszy transport, ale pracowników schroniska urzekła jego historia i opłacili mu bilet. 

Kiedy trafił do właściwego miejsca i odnalazł swojego pupila, obydwoje byli przeszczęśliwi. Mimo że właściciel nie mógł mu wiele zapewnić, to widać było, że dobra materialne są znacznie mniej warte niż szczera miłość, którą się nawzajem darzą... 

Jeden z pracowników tamtej placówki powiedział, że widział na twarzy mężczyzny prawdziwą radość po zobaczeniu swojego zwierzaka. Jest on dla niego wszystkim i nie wyobrażał sobie iść bez niego przez życie. Dyrekcja przymknęła nawet oko na opłatę, którą trzeba uiścić za odebranie pupila.

Niektórzy nie rozumieją dlaczego oddaje się zwierzęta bezdomnym, ale prawda jest prosta – darzą oni swoje zwierzęta często większą miłością i szacunkiem niż bogatsi ludzie.

Jeśli spotkamy bezdomnego ze zwierzakiem i nie chcemy mu dać pieniędzy, to świetnym pomysłem jest karma dla psa albo nawet butelka wody. To jest tak niewiele, a może sprawić, że czyjś dzień będzie tak bardzo lepszy!

 

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym