31 maja 2020 (Niedziela)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
07.05.2017, 10:27

Sąsiedzi unikają tego dziecka z największą głową na świecie

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
108566
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Ten siedmio-miesięczny chłopiec ma według lekarzy największą głowę na świecie. Średnica jego czaszki, to trudne do uwierzenia 96 cm i jest spowodowana wodogłowiem. Z powodu jego niecodziennego wyglądu, sąsiedzi wystrzegają się całej jego rodziny. 

Wodogłowie powodowane jest nieprawidłowym krążeniem płynu mózgowo-rdzeniowego, będącego następstwem wad anatomicznych

Sąsiedzi małego Mrityunjaya, nazwali go dzieckiem duchem” lub „olbrzymią głową”, gdy jego czaszka rozrosła się do tak gigantycznych rozmiarów. 

Jak podaje brytyjski Mirror - zgodnie z informacjami nadzorcy szpitala w Bhuwaneshwar w Indiach,  Dr Dilipa Parida : "Dziecko, został przyjęte do szpitala w dniu 20 listopada, z głową zawierającej prawie 5,5 litra płynu."

"Usunęliśmy do tej pory 3,7 litra płynu, dokonując zewnętrznego drenażu komorowego.” -  dodaje lekarz.

Przed zabiegiem Mrityunjay musiał leżeć w jednej pozycji w łóżku, teraz dziecko może być już noszone

"W wyniku zabiegów, obwód głowy zmniejszył się z 96cm do 70cm. Funkcje poznawcze dziecka bardzo się poprawiły, jego stan jest stabilny i dobrze reaguje na leczenie."

Mrityunjay mieszka w Ranpur w Indiach, a jego rodzina była odrzucana przez lokalne społeczeństwo - po tym jak u malca zdiagnozowano wodogłowie.

Leczenie wodogłowia, które zwykle kosztuje około £ 6000 (30.000 zł), dzięki All India Institute of Medical Sciences (AIIMS) - Indyjskiemu Szpitalowi Głównemu, zostało wykonane darmowo.

Kamesh, 35-letni ojciec dziecka, ma obecnie nadzieję, że stosunki z sąsiadami wreszcie ulegną poprawie i przestaną nazywać jego małego synka "duchem". "Teraz jestem pewien, że będzie mogli  prowadzić normalne życie. To nie byłby możliwe bez pomocy lekarzy." 

Czy postawa sąsiadów jest naganna?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 1363

Tak - 87%

Nie - 13%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym