31 marca 2020 (Wtorek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
17.10.2017, 11:14

Sąd odebrał im prawo opieki nad dziećmi, bo… spali z nimi w jednym łóżku?!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
16970
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Jednym z najgorszych koszmarów każdego kochającego rodzica jest utrata dziecka. Pewna para z Peterborough (Wielka Brytania) stała się ofiarą takiej sytuacji. Sąd po rozpatrzeniu niedorzecznej sprawy odebrał im prawo do opieki nad dwójką chłopców, a powód jest co najmniej szokujący...

Wyrok został wydany w po ujawnieniu informacji, że dzieci śpią w jednym łóżku ze swoimi rodzicami. Robili to, pomimo opinii ekspertów, którzy tego odradzali, nie słuchali ich również w kwestiach diety dzieci. Chłopcy mają poniżej czterech lat, a rodzina trafiła pod nadzór odkąd u jednego z nich odkryto złamany nadgarstek i kilka mniejszych siniaków.

Obrażenia były podobno wynikiem przypadkowego urazu, nieszczęśliwie spowodowanego przez ojca dzieci. Pracownicy socjalni natomiast w to nie uwierzyli, tym bardziej, że rodzice ignorowali wiele z ich zaleceń, więc skierowali sprawę do sądu.

Skończyło się dla rodziców utratą dzieci. Sędzia przyznał, że dzieci zdają się być kochane, ale ich matka nie akceptuje żadnych zaleceń, bo „wie najlepiej”, a to nie jest dla nich dobre i koniecznym jest pozbawienie ich praw rodzicielskich.

Uważacie, że ta decyzja jest szokująca?

 

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym