9 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
27.07.2017, 11:25

Rodzice odurzali swoje dzieci narkotykami. Najmłodsze miało zaledwie dwa miesiące... Co na to policja?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
15393
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Para z Utah w USA wpadła na pomysł, by nowonarodzonej córeczce podać silne leki przeciwbólowe. Chcieli ukryć przed personelem medycznym fakt, że dziecko urodziło się uzależnione od narkotyków. Niebawem okazało się, że we krwi pozostałych dzieci również wykryto narkotyki...

Sprawa wyszła na jaw dopiero po tym, jak ojca dzieci przyłapano na kradzieży w popularnej sieci sklepów Wal-Mart. Colby Glen Wilde na "zakupy" wybrał się z dwumiesięczną córką, która miała za zadanie uśpić czujność ochrony. Plan nie wypalił i w trakcie ucieczki mężczyzna najpierw upuścił dziewczynkę (na szczęście znajdowała się w nosidełku), a po chwili niespodziewanie przekazał ją obcej osobie i... zaczął uciekać. 

Wilde wsiadł do auta i czym prędzej odjechał, jednak jednemu funkcjonariuszowi udało się go dogonić. Mężczyzna został natychmiast aresztowany. Znaleziono przy nim cały arsenał narkotyków i akcesoriów z nimi związane.

Dzieci były odurzane narkotykami...

Aresztowano także matkę dziecka, Lacey Dawn Christenson, która przebywała z trójką synów w wieku 2, 4 i 8 lat. Oskarżono ją o pomoc w kradzieży. 

Podczas przeszukania w mieszkaniu, znaleziono kolejne porcje narkotyków. Ich ślady odkryto nawet w kołysce najmłodszego dziecka. Policja zauważyła, że rodzeństwo nie zachowuje się normalnie, więc zabrali je do szpitala. 

Po przeprowadzeniu testów, że w krwi dwóch młodszych chłopców oraz dziewczynki znaleziono ślady metamfetaminy, a także morfiny oraz heroiny.

Matka w trakcie ciąży brała narkotyki

Okazało się, że w trakcie ciąży matka dziecka nieustannie brała narkotyki. W efekcie dziewczynka urodziła się uzależniona. Rodzice tuż po urodzeniu podawali jej do buzi rozkruszone tabletki, które miały zamaskować objawy uzależnienia. Pomysł ten podsunęli im inni uzależnieni znajomi. 

Co dalej z dziećmi?

Sąd ustanowił kaucję w wysokości 10 000$. Policja skontaktowała się z biologicznym ojcem najstarszego chłopca, który postanowił przejąć opiekę nie tylko nad nim, ale nad całym rodzeństwem. 

 

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym