30.12.2017, 13:55

W tej restauracji ubrania są... zakazane!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
12276
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

W tej restauracji ubrania są czymś zdecydowanie zbędnym. Tak bawią się ludzie w Paryżu. Lokal dla nudystów jest na razie jedynym takim we Francji i już stał się bardzo popularny z bardzo różnych powodów.

Ludzie niewstydzący się pokazać swojego prawdziwego "ja", mogą pojawić się w restauracji o nazwie O’Naturel. Nie brakuje chętnych - przychodzą tam najczęściej osoby, które bardziej interesuje dobry posiłek niż eleganckie ciuchy, w które musieliby się ubrać, żeby gdzieś wyjść.

Miejsce potrafi zapewnić posiłek około czterdziestu osobom naraz, a ubrania wszyscy zostawiają we wspólnej szatni zanim zasiądą do posiłku. Restauracja znajduje się na jednej z bocznych ulic, z dala od tras turystów, aby tylko naprawdę nią zainteresowani znaleźli do niej drogę.

Aby nikt nie martwił się o swoją prywatność, wszystkie zasłony są zawsze zasunięte, a od razu po wejściu również spotkamy się z czarną kurtyną, odgradzającą gości od przechodniów. Prezes francuskiej organizacji nudystów – Yves Leclerc był również bardzo miło zaskoczony tym, że powstało miejsce, w którym w spokoju i nagości można zjeść posiłek.

Są również zasady, których trzeba przestrzegać: na salę nie wolno zabierać telefonu ani żadnego sprzętu do nagrywania. Należy również pamiętać o kulturalnym zachowaniu bez żadnych wybryków o podtekście seksualnym.

Oczywiście kucharze oraz kelnerzy muszą pozostać w pełni ubrani przez cały czas. W menu znajdziemy różne ciekawe potrawy, takie jak: kraby, ślimaki, baraninę, a nawet małże. Posiłek składający się z trzech dań wyniesie nas około 58 dolarów, co w przeliczeniu daje nam jakieś 230 złotych.

O’Naturel nie jest pierwszą restauracją dla nudystów na świecie, ale zdecydowanie jest krokiem do tego, aby przekazać, że nagość nie musi od razu kojarzyć się z seksem ani czymś zboczonym, bo jest czymś… naturalnym!

 

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym